Neskutečná proměna Šímy z Ulice! Vzpomínáte si, jak v seriálu začínal?

Šíma toho má v poslední době opět naloženo vrchovatě. Vytržení z domácího prostředí v Berlíně, mámina nemoc, pravda o dědově odsouzení a nástupu do vězení… Málokterý kluk v jeho věku by tohle zvládl podobně jako on. Herecky naloženo má díky tomu i představitel Šímy Jakub Krause, který se po delší době opět naplno vrhl do natáčení Ulice. Jak mu seriál ovlivnil život?

Představitel Šímy Jakub Krause se tak musí znovu poprat s nelehkým osudem své postavy. Pokaždé, když se začne v seriálu odvíjet Gábinin příběh, nemají Gábina a Šíma na růžích ustláno, byť to u nich zpočátku vypadá na idylku. Zatímco Aneta Krejčíková má herecké vzdělání, Jakub Krause se musí spoléhat na pokyny režiséra, Anetinu pomoc na place a zejména na svůj talent. Bratr Adély Krauseové, představitelky Mirinky Hejlové, se v Ulici coby Šíma poprvé objevil, když mu byly čtyři roky, tedy v roce 2013. Tehdy se znovu naplno rozehrál Gábinin příběh, jehož součástí je i Gábinin syn Šíma. Roztomilého, šikovného, modrookého, blonďatého klučinu si diváci okamžitě zamilovali. Chválili si ho i herci a režiséři pro jeho naprostou přirozenost před kamerami. Malého Kubíka nerozhodilo dokonce ani to, když mu přímo při natáčení vypadl první zoubek.

Galerie

​V roli Šímy se již musel poprat s únosem, náročnými emotivními scénami i akčním natáčením, když ho hasiči sundávali z vysokého stromu u školy. V Ulici jsme ho viděli vyrůstat, byť s drobnými přestávkami. Ta poslední byla zapříčiněna pauzou Anety Krejčíkové, jež se stala dvojnásobnou maminkou. Když se Jakub po tři a půl roce znovu objevil v ateliérech, všechny překvapilo, jak vyrostl. Z malého klučiny se stal rovnocenný čtrnáctiletý parťák dospělých, jenž vedle natáčení zvládá i školu (nyní chodí do osmé třídy ZŠ) a své další koníčky, zejména tenis.

Sledujte Ulici od pondělí do pátku od 18:25 na Nově. Nové díly najdete už nyní na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady