
Za svoji dlouhou kariéru vystřídala Iveta Bartošová spoustu manažerů a lidí, se kterými spolupracovala. Jen málokdo ví, že jedním z prvních z nich byl muzikant Felix Slováček, který má na blonďatou zpěvačku spoustu krásných vzpomínek!
„Spolu se skladatelem Pavlem Vaculíkem jsme se jeli podívat na soutěž mladých talentů do Jihlavy. Tam se nám tenkrát líbila Iveta, která dostala cenu publika, a Petr Sepéši byl laureát, kterou cenu přesně dostal, si nepamatuji,” vzpomíná pro TV Nova Slováček, který byl z talentu začínajících umělců nadšený, a proto okamžitě navázal spolupráci. „Tak jsme si říkali, že tyhle dva hlasy jsou překrásný a že bychom s nimi zkusili udělat nějaký duet. Pozvali jsme je do studia do Prahy a Pavel pro ně napsal neuvěřitelně krásný hit, který se jmenoval Knoflíky lásky, podle kterého se nakonec jmenovala celá deska,” vypráví Felix. O Ivetě mluví jako o krásné dívce s neuvěřitelným hlasem.
Tehdy sedmnáctiletá Bartošová neměla problém se okamžitě zařadit mezi hvězdy popové scény, kterými byla v té době Helena Vondráčková nebo Hana Zagorová, a Felix jí v začátcích ve všem velmi rád poradil. „Strávili jsme s ní od začátku v mé rodině i s mou manželkou Dádou Patrasovou spoustu času nad hovory, jak to udělat a jak se chovat. Nad otázkou, jestli má být suverénní, nebo jestli si hrát na Popelku. Iveta byla v té době dívka, která si nechala poradit ode mne, od Pavla Vaculíka i od Dády. Nakonec to v ní uzrálo samo a myslím si, že jak později vystupovala v době své největší kariéry, tak byla úžasná,” pokračuje ve vzpomínkách muzikant, kterého na Ivetě přesto jedna věc velice mrzela.
„Je pravda, že když Iveta odešla s jinými manažery, tak nás to s Pavlem trošku bolelo, ale řekli jsme si, že když chce dělat něco jiného než jsme dělali my, tak prosím, nebudeme jí bránit v kariéře, ale trošku nás to prostě bolelo,” dodává Felix, který se nakonec neubránil emocím a leskly se mu oči.
Dlouho očekávaná minisérie Iveta dorazí exkluzivně na Voyo už 6. května. Užijte si s námi neopakovatelnou atmosféru osmdesátých let, které vládl neon, trvalá i nestárnoucí hity Ivety Bartošové.