Osmá sezóna běžeckého seriálu Běhej lesy zahájena! Lednici si zaběhlo 2 489 lesních parťáků

Stálice jako chrám Tří Grácií, lednické rybníky, „palác pro koně“ Nový Dvůr nebo vítězný oblouk Rendez-vous, ale i novinky, jako je zámeček Pohansko nebo atraktivní okolí řeky Dyje, nalákaly do Lednice na první závod běžecké sezóny Běhej lesy takřka dva a půl tisíce běžců.

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Tak tohle pro Běhej lesy rozhodně neplatí! Po dvou letech sezóna odstartovala ve svém jarním termínu a bez omezení. To, že je závod v Lednici jedním z nejoblíbenějších celého seriálu, dokazuje i fakt, že se v této destinaci sbíhají závodníci od samotného počátku seriálu. Poosmé jsme si tedy mohli společně říct: „Neběhej do lednice, běhej Lednici!“.

Novinkou letošního ročníku byla extra dlouhá trasa 45 km s minimálním převýšením a spoustu atraktivních zastávek. Kdo se rád na trati kochá, nemohl si vybrat lépe. To platí i pro klasické distance jihomoravského závodu na 14 a 22 km. V rámci dětských závodů Dr. Max přibyla nová kategorie pro ty úplně nejmenší od 0 do 3 let. A že se „Šnečků" na start postavilo hojně!

Novým titulárním partnerem pro charitativní běh se stala Pojišťovna VZP, a.s. Kapacita závodu PVZP FénixRun byla naplněna na maximum dlouho před startem a díky nadšení partnera a celé lesní smečky jsme startovným mohli finančně podpořit Nadační fond Modrý hroch a rodinu Lucinky, stejně jako malou Pavlínku, kterou podporuje Nova pomáhá.

Tímto považujeme osmou lesní sezónu za zahájenou a těšíme se, až si plácnem na startu královského závodu na Karlštejně 21. května 2022. A pokud jste zatím neokusili Behaj lesmi, seběhnem se už o dva týdny dříve 7. května na Devíně, blízko Bratislavy. Tak lesu zdar!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady