• TV Nova
  • Toho jste si ve filmu U MĚ DOBRÝ určitě nevšimli! Pokémoni a schovaný Hřebejk!

Toho jste si ve filmu U MĚ DOBRÝ určitě nevšimli! Pokémoni a schovaný Hřebejk!

Toho jste si ve filmu U MĚ DOBRÝ určitě nevšimli! Pokémoni a schovaný Hřebejk!
Zdroj: Archiv TV Nova

Herci se při natáčení tohoto filmu nenudili! Proč se Vladyka bál Babčákové? Čtěte a nezapomeňte se dívat na tuto hořkosladkou komedii našeho oblíbeného režiséra!

Návrat do devadesátých let, do doby prvních krůčků na území rašícího kapitalismu v Čechách, nabízí právě tato komedie z dílny Jana Hřebejka. Film natočený podle knihy Petra Šabacha nabízí jakýsi návrat k vděčnému filmovému žánru, tedy komedii ve stylu Pelíšků a Pupenda. Už jen obsazení českých komediálních stálic, kterými jsou Bolek Polívka, Jiří Schmitzer, Miroslav Vladyka nebo Lenka Vlasáková, nám napovídá, že o kvalitní český humor nebude nouze.

FOTO:  Archiv TV Nova


Spravedlnost do svých rukou vezme šestice přátel, zahrádkářů a rybářů, kteří se pokusí získat zpět peníze jednoho z členů této bandy. Ten se stal obětí falešných hráčů z Vysočanské tržnice. Tahle komedie plná mariáše, zlodějů, lehkých děv a úplatných policajtů stojí bezesporu za shlédnutí!

Kromě humoru vám nabízíme také pár zajímavostí, které jste o tomto filmu možná nevěděli!

1. Scénu, kde si Simona Babčáková přichází do hospody pro svého filmového partnera Miroslava Vladyku a dá mu facku, se podařilo natočit až na desátý pokus! Vladyka měl z Babčákové strach, a tak vždy spadl ze židle dříve, než se ho vůbec stačila dotknout.To Babčákovou naštvalo, a tak Vladyka schytal facku tak silnou, že měl oteklou tvář.


FOTO:  TV Nova

2. Hospoda u Budyho je skutečná hospoda na Libeňském mostě, kterou právě tento film proslavil.

3. Scéna v McDonald´s je natočena v dekoraci, která byla postavena ve vedlejším průjezdu. Do skutečného vidíme pouze oknem.

4. Film se natáčel v Hoříně u Mělníka, Litoměřicích a Praze na Vyšehradě, Smíchově a na Malé Straně.
FOTO:  TV Nova


5. Jeden z chlapců na tržišti má na sobě tričko s motivem japonského seriálu „Pokémon“ Ten se však v samotném Japonsku objevil až v roce 1998 a děj filmu je zasazen do roku 1993.

6. Na konci filmu, když hlavní postavy plují na loďce, je záběr na dům na břehu, kde se z okna dívá režisér Jan Hřebejk.

7. Ve skořápkářském baru visí cedule zakazující prodej tabáku osobám mladším 18 let. V roce 1993 se ale smělo kouřit už od 16 let.
FOTO:  Archiv TV Nova


8. Průhledné zastávky MHD, které jsou ve filmu, v roce 1993 ještě neexistovaly. Nebylo ani obvyklé, aby u nich byly odpadkové koše.


9. Policisty z úvodu filmu hrají titíž dva (ne)herci, kteří se objevili v Hřebejkově komedii Kráska v nesnázích jako zloději aut.

FOTO:  Archiv TV Nova


10. V momentě, kdy příjde Miroslav Vladyka z hospody domů, a Simona Babčáková sleduje televizi, tak v ní běží pořad Na stojáka, který v roce 1993 neexistoval.


Nenechte si ujít tuto jedinečnou komedii, u které rozhodně nebudete nudit, už v pátek ve 20:20 na Nově!

 

Nepřehlédněte:

JAK JI NEZNÁTE: Profesorka McGonagallová z Harryho Pottera zamlada. Opravdová sexbomba!


Věděli jste to? Oscarový Heath Ledger se proslavil díky filmu 10 důvodů, proč Tě nenávidím!

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady