Nejslavnější role hollywoodského hezounka! V čem byl Tom Cruise nejlepší? HLASUJTE!

Nejslavnější role hollywoodského hezounka! V čem byl Tom Cruise nejlepší? HLASUJTE!
Zdroj: Profimedia

Herecká hvězda, která svým něžným vzhledem uchvátila nejednu ženu – to je Tom Cruise! Tento sympatický herec za svou kariéru dokázal ztvárnit celou řadu jedinečných rolí, které uvízly v paměti nejednoho filmového diváka. Sexy právník Mc Deere, nebo drsný voják Algren? Hlasujte, která postava Toma Cruise vás nejvíc zaujala!

Herec Tom Cruise (54) se narodil v Syracuse jako jediný syn ze čtyř dětí. Jeho dětství bylo celkem divoké, jelikož se rodina kvůli otcově práci neustále stěhovala a herec tak měl značné problémy i ve škole. Rodiče se nakonec rozvedli a Cruise se ihned po dokončení střední školy odstěhoval do New Yorku s jediným cílem: stát se filmovou hvězdou!

FOTO:  Profimedia

Cruisova kariéra začínala pozvolna a jak už to tak bývá, mladý herec z počátku získával jen malé role. Zásadní zlom však přišel se snímkem Riskantní podnik, kde ztvárnil dospívajícího mladíka z bohaté rodiny, kterému ke štěstí chybí už jen sex a rozhodne se tento problém vyřešit poněkud neotřelým způsobem. Právě snímek Riskantní podnik, ve kterém se Cruise divákům ukázal pouze ve spodním prádle, přinesl herci velký úspěch a také hlavní roli v akčním snímku Top Gun, který se dokonce stal nejúspěšnějším filmem roku 1986. Postava vojenského pilota vysloužila herci titul „budoucí filmové hvězdy“ a zajistila mu tak hereckou kariéru na mnoho let dopředu.


Podívejte se nejznámější role amerického hezounka a hlasujte, kterou máte nejraději!
 

Poručík Mitchelle ve snímku Top Gun
Tom Cruise zde ztvárnil hlavní postavu divokého pilota, který sice působí naprosto suverénně, ale za jeho riskantními kousky je skryto něco mnohem víc. Mitchelle zvaný Maverick se totiž snaží překonat sám sebe i trauma ze smrti otce, který zemřel za nejasných okolností. Nakonec je Maverick vybrán do elitní akademie pro stíhací piloty Top Gun, kde ho potkává nejedna životní zkouška i velká láska.

FOTO:  Profimedia

Charlie Babitt ve filmu Rain Man
Ve snímku plném emocí a skvělých hereckých výkonů si Tom Cruise střihl hlavní roli hned po boku Dustina Hoffmana. Charlie Babitt po smrti otce nečekaně zjišťuje, že má autistického bratra, o kterém doposud nevěděl. Jelikož však Charlie touží především po dědictví, které otec odkázal právě ústavu, kde jeho bratr žije, rozhodne se bratra unést a vrátit ho výměnou za část dědictví. To, ale ještě netuší, co ho čeká....

FOTO:  Facebook official

Upír Lestat ve filmu Interview s upírem

V interview s upírem se Tom Cruise objevil po boku herců, jako je Brad Pitt, Antonio Banderas nebo v té době začínající Kirsten Dunst. Hraje zde charismatického upíra Lestata, který citlivému a přitažlivému mladíku Louisovi (Brad Pitt) poskytne věčný život.

Jon Anderton v Minority Report

V tomto napínavém sci-fi filmu z budoucnosti, kde je společnost zbavena veškeré kriminality, protože zločiny jsou potrestány ještě dříve, než k nim dojde, Cruise zazářil v roli mladíka, který analyzuje věštby a jednoho dne se dozví, že přestupek má spáchat on sám. Dokáže zvrátit, co bylo předpovězeno?

FOTO:  Archiv TV Nova

Agent Ethan Hunt ve snímku Mission Impossible
Tom Cruise ve filmu ztvárňuje roli agenta Hunta, který jako jediný ze špionážního týmu přežije atentát, jehož autorem byl údajně někdo z řad CIA. Hunt se tak stává hlavním podezřelým a rozhodne se uprchnout a pátrat po zrádci na vlastní pěst.

FOTO:  TV Nova

Ray Ferrier ve snímku Válka světů
Tom Cruise se ve filmu představil v roli dělníka, který se ze všech sil snaží obnovit vztah s vlastními dětmi. To ale netuší, že ho čeká ještě mnohem těžší boj, totiž zápas o záchranu vlastní rodiny před útokem mimozemských predátorů.

FOTO:  Archiv TV Nova

 

 

Toma Cruise uvidíte již tento pátek 18. 11. ve snímku Válka Světů od 20.00 na Nova cinema!

 

Nepřehlédněte:

PAVOUCI A 15 TISÍC DÍVEK! Zajímavosti z natáčení Harryho Pottera, které jste určitě netušili!
Neznámá fakta o seriálu Přátelé: Účes Jennifer Aniston změnil svět kadeřnických salonů

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady