Berenika Suchánková: Ze spolupráce s tátou jsem byla nervózní

Talentované geny zkrátka neobejdeš. Berenika Suchánková na sebe dokázala upozornit už skvělými výkony v divadle Broadway nebo Činoherním klubu. Tentokrát si však střihla skutečně rodinnou premiéru. S Michalem Suchánkem si zahrála ve zbrusu novém seriálu Národní házená, který její slavný otec napsal i spolurežíroval. Jak se pracuje pod taktovkou vlastního táty? A co jí spolupráce se slavnějšími kolegy přinesla? Vše se dozvíte v našem exkluzivním rozhovoru.

Představíte nám postavu, kterou jste v seriálu ztvárnila?

Moje seriálová postava se jmenuje Mirka Sirná. Je to dcera jednoho z členů týmu národní házené za TJ Sokol Nejdek. Sama hraje národní házenou, má nejlepší kamarádku Peťulu a spolu řeší, jako každé holky, kluky.

Váš otec Michal Suchánek je zároveň autorem scénáře i spolurežisérem projektu. Měla jste díky tomu možnost ovlivnit charakter své postavy? 

Nemyslím si, a pokud ano, tak omylem. 

FOTO:  TV Nova

Jak se vám s ním spolupracovalo jako s režisérem? Nekladl na vás například větší nároky než na ostatní herce? 

Bylo to poprvé, co mi byl režisérem. Před prvním natáčecím dnem, kdy jsem věděla, že bude režírovat, mi bylo špatně. Měla jsem z toho strach. Znám ho a vím, jak má rád, když herec pracuje, takže jsem se spíš bála, abych vše plnila tak, jak si představuje. Nechtěla jsem ho zklamat. Když jsme jezdili z placu spolu v autě, bavili jsme se o mém herectví a o tom, co se ten den natočilo. Vždy to pro mě bylo přínosné i do dalších natáčecích dní.

Jaká byla spolupráce s ostatními herci? 

Nejčastěji jsem natáčela s Peťulou (Sára Rychlíková) a s tou se mi moc dobře spolupracovalo. Rozumíme si i v soukromém životě, takže to byla pohoda. Bohužel jsem neměla tolik možností hrát s ostatními, ale s těmi, se kterými jsem se potkala, to bylo skvělý!

Co si ze společného natáčení odnášíte? 

Že vím, že existuje sport národní házená. Pravidla jsem stále tak úplně nepochopila. 

Pravidla sem, pravidla tam. Kvalitnímu humoru porozumíte i bez sportovní terminologie. Skvělý seriál plný přátelství, vesnické atmosféry a hvězdného obsazení si můžete užít právě teď na Voyo. Na Nova Plus pak najdete ukázky a bonusy.

Sdílet

Nejnovější videa

Články