Z roztomilé holčičky se stala sexy kočka! Nevinnou tvářičku Zlatého kompasu už stěží uvidíte

Z roztomilé holčičky se stala sexy kočka! Nevinnou tvářičku Zlatého kompasu už stěží uvidíte
Zdroj: Profimedia

Od premiéry filmu Zlatý kompas uběhla už celá řada let a hlavní dětská hrdinka filmu už dávno není tou roztomilou holčičkou. Podívejte se, jak se z milé Lyry stala kost! Jak se vám líbí?

Roli osiřelé Lyry Belacquy ztvárnila britská herečka Dakota Blue Richards. Dakota byla odmala nadané děvče. Její první příležitost zahrát si ve filmu přišla spolu s natáčením fantasy filmu Zlatý kompas, který režíroval Chris Weitz. Tehdy dvanáctiletá Dakota vyhrála konkurz přímo na hlavní dětskou roli. A na konkurz byla skvěle připravená, jelikož knihu Zlatý kompas s oblibou četla a postavou Lyry byla dokonce fascinována. 

FOTO:  Profimedia

Po svém prvním úspěchu se malá Dakota objevila hned následující rok v další dětské roli, v dobrodružném fantasy filmu Kletba Měsíčního údolí. Až starší si zahrála v britském pětidílném dramatu Lightfields. Posledním filmem, ve kterém si mladá herečka zahrála, je letošní americká komedie ChickLit.

FOTO:  Profimedia

Dnes je z Dakoty sexy kočka. Jen stěží poznáte, že tato dvaadvacetiletá kráska je bývalou dětskou hvězdou, která byla nominována na několik cen. V současnosti se Dakota kromě herectví věnuje i modelingu.

FOTO:  Profimedia

Kromě Dakoty se ve filmu Zlatý kompas můžete těšit také na Nicol Kidmanovou, Daniela Craiga nebo Evu Greenovou. Nechte se unést světem, ve kterém má každý člověk svého daemona, s kterým má velice zvláštní pouto. To je tak silné, že oba cítí navzájem své myšlenky a pocity, ale také vnímají bolest toho druhého. 

Snímek Zlatý kompas sledujte v sobotu 4. ledna od 11:50 na Nově nebo v repríze v neděli 5. ledna od 13:45 na tomtéž kanále. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady