Náročný trénink i pád ze schodů. Co jste o čtvrtém pokračování Harryho netušili?

Film Harry Potter a Ohnivý pohár vás zavede na Turnaj tří kouzelníků, kterého se zúčastní i Harry. Čtvrté pokračování oblíbené kouzelnické ságy přinese spoustu napínavých momentů, ze kterých bude až mrazit. V tomto díle je vidět, že hlavní hrdinové vyrostli a musí řešit nejen společné nepřítele, ale i první lásky. A co zažívali herci na place?

Bradavice pořádají Turnaj tří kouzelníků, které ho se zúčastní také studenti z dalších kouzelnických škol – Kruvalu a Krásnohůlek. I když se do turnaje mohou přihlásit jen žáci, kteří dovršili sedmnácti let, vybrán bude i Harry. Ten se ale do soutěže nepřihlásil. Harryho čekají úkoly, které bude muset splnit, aby úspěšně prošel celým turnajem. Na jeho konci však čeká největší nepřítel…

Harry Potter a Ohnivý pohár měl premiéru v roce 2005 a přinesl veliké změny v životech hlavních postav. Z roztomilých dětí vyrostli puberťáci, kteří se například museli objevit na plesu, jež se konal k příležitosti Turnaje tří kouzelníků. A lekce tance absolvovali i samotní herci.

FOTO:  Archiv TV Nova

​Důraz byl kladen také na oblečení, které si na sebe na ples herci vzali. Především pro Hermionu byl důležitým momentem její příchod na slavnost a sestup ze schodů. Šaty pro ni kostymérky několikrát upravovaly, než byly s výsledkem spokojené. Při natáčení Hermioniny důležité scény se její představitelce, herečce Emmě Watsonové, stal menší trapas. Spadla ze schodů.

Náročná byla pro štáb scéna, kdy jsou soutěžící turnaje v jezeře, aby z ní zachránili své nejbližší. Nejvíc času pod vodou byl Daniel Radcliffe, scény s ním se natáčely až šest týdnů. A během toho dostal herec infekci uší. Natáčení probíhalo ve studiu, kde byla umístěna nádrž šest metrů hluboká. Radcliffe v ní strávil celkem 41 hodin a 38 minut, před tím podstoupil také půlroční potápěčský výcvik.

FOTO:  Archiv TV Nova

​Do role Voldemorta byl obsazen herec Ralph Fiennes, kterého přemluvila jeho neteř, aby na nabídku kývl. Musel si před natáčením oholit hlavu, ruce a hruď. Také měl na obličeji po celou dobu nalepené tečky, pomocí kterých pak mohl být jeho nos počítačově upraven. A jeho ztvárnění Voldemorta je opravdu děsivé.

Nenechte si ujít film Harry Potter a Ohnivý pohár v sobotu 22. ledna ve 20:20 na Nově nebo v repríze o den později v 15:20 na Nova Cinema. Více filmů najdete na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články