Tanec, láska, smyslnost... Ale i něco jiného. Hříšný tanec byl natočen podle skutečnosti!

Tanec, láska, smyslnost... Ale i něco jiného. Hříšný tanec byl natočen podle skutečnosti!
Zdroj: facebook.com

Film Hříšný tanec, který patřil ke kultům osmdesátých let, opět rozdmýchá emoce v mnoha domácnostech. Tanec, láska a smyslnost! Na to se dnes večer můžete těšit!

Hlavní hrdinka Baby, se kterou se ztotožnovaly dívky hned několika generací, je dcerou movitějších rodičů. Na dovolené v horském hotelu se setká s tanečním instruktorem Johnnym, který jí otevře dveře do širšího světa nejen tance, ale i vztahů a problémů "nižší vrstvy". Bublina, ve které ji rodiče chovali jako v bavlnce, se rozplyne a Baby se díky své nové lásce stane sebevědomou ženou.
 

FOTO:  facebook.comHlavní hrdinku Baby si zahrála oblíbená Jennifer Gray. Role jejího hereckého partnera se zhostil miláček žen Patrick Swayze. Dalšími herci jsou Kelly Bishopová, která zvárnila matku, a otce si zahrál americký herec Jerry Orbach.


Co jste možná nevěděli:


1. Hříšný tanec se stal nejvýnosnějším filmem roku 1987, celosvětový výdělek je přes 200 milionů dolarů.
 

FOTO:  facebook.com2. Scény v jezeře se natáčely v říjnu, ze zimy měli herci modré rty a navíc museli scénu opakovat stále dokola.
 
FOTO:  oficiální zdroj3. Scéna, kde Baby leze po čtyrech za Johnnym, ve scénáři nebyla. To jen režisér natočil chvíli, kdy se herci během natáčení odreagovávali a použil ji.
 
FOTO:  Isifa / SIPA Press4. Původně měla hrát hlavní ženskou roli Sarah Jessica Parker, ale kvůli své nedostatečné taneční průpravě roli nezískala.
 
FOTO:  facebook.com5. Předlohou filmu je skutečný příběh scénáristky Eleanor Bergsteinové, která se inspirovala vlastními zážitky z dob svého dospívání na počátku 60. let.
 
FOTO:  facebook.com6. Patrick Swayze svou hereckou partnerku neměl příliš v oblibě, nejen kvůli neprofesionálním citovým výlevům v době natáčení, ale i pro to, že si s ní lidsky nesedl. Před tím se totiž setkali ve filmu Rudý úsvit, který se natáčel v roce 1984.
Sdílet

Nejnovější videa

Články