Znáte nějakého hrdinu? Nominujte ho na Ceny Michala Velíška!

Televize Nova a Nadace Adra letos vyhlašují 11. ročník Ceny Michala Velíška. Na Cenu Michala Velíška lze nominovat jednotlivce, kteří se nečekaně ocitli v krizové situaci a bez ohledu na sebe sama se snažili zachránit lidský život. Letošní vítěz bude vyhlášen v Televizních novinách v úterý 8. listopadu 2016.

Podnětem ocenění se stal čin střihače televize Nova Michala Velíška, který byl 13. září 2005 zabit na Karlově náměstí v Praze. Neváhal se zastat neznámé dívky před násilníkem, třebaže měl sám v kočárku ani ne roční dcerku. Od následujícího roku jsou každoročně oceňováni děti, muži a ženy, kteří projevili podobnou odvahu jako Michal Velíšek. Cílem tohoto projektu je pod patronací paní Ivy Velíškové zviditelnit smysl pro spravedlnost, odvahu a rozhodnost, které by neměly chybět nikomu z nás.

„Nesmírně si cením každého člověka, který rozhodujícím způsobem pomohl druhému, ať už je to dospělý nebo dítě. Děkuji všem, kteří nám pomůžete zasláním nominací, abychom takovým lidem mohli společně poděkovat a vyjádřit úctu,“ říká Miroslava Žaludová, předsedkyně správní rady Nadace ADRA.

FOTO:  TV Nova

„Chtěla bych vyzvat naše diváky, aby nám dali vědět o lidech, kteří neváhali a podali v pravé chvíli pomocnou ruku. Vážíme si každé jedné nominace a věříme, že i v 11. ročníku Ceny Michala Velíška oceníme skutečného hrdinu,“ uvádí Anna Suchá, ředitelka korporátní komunikace skupiny Nova.

Ze všech došlých nominací vybere výbor ceny v polovině října tři finálové příběhy, jejichž rekonstrukce odvysílá Televize Nova ve Střepinách 30. října. Online hlasování široké veřejnosti o letošním laureátu proběhne na www.nadace-adra.cz v době od 30. října do 6. listopadu. Jeho jméno bude slavnostně vyhlášeno 8. listopadu v Primátorské rezidenci v Praze.

Reportérka Barbora Divíšková a fotka vítěze z roku 2015

FOTO:  TV Nova

Součástí slavnostního programu bude i poděkování všem dětem, které byly nominovány v letošním ročníku. Nadace ADRA tím chce veřejně upozornit na odhodlanost, připravenost a rozhodnost těch, kteří pro svůj nízký věk nemají ani občanský průkaz, a přitom svou odvahou a statečností jsou oprávněně vzorem i pro dospělé.

Nadace ADRA je součástí mezinárodní humanitární organizace ADRA (Adventist Development and Relief Agency) poskytující pomoc lidem v nouzi od roku 1956, která dnes působí ve více než 130 zemích světa. V České republice Nadace ADRA působí od roku 1992. Kromě dlouhodobého projektu Hrdinové mezi námi, jehož vyvrcholením je Cena Michala Velíška, se nadace orientuje zejména na přímou finanční podporu lidem v mimořádně tíživé životní situaci a na podporu dobrovolnictví. Za tímto účelem pořádá veřejnou sbírku a podporuje neziskový sektor vyhlašováním grantových řízení.

Více informací o Ceně Michala Velíška 2016 naleznete na nadace-adra.cz. Nominovat kandidáty můžete ZDE.

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady