Silné příběhy a hvězdné obsazení: TV Nova natáčí nový seriál podle skutečných událostí!

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem v prestižní Nemocnici Centrum, který si nepřipouští žádné pochybnosti o svých schopnostech, přístupu k pacientům nebo o svém osobním životě. Vše má přesně vykalkulované, funguje velmi racionálně a většině lidí okolo sebe připadá chladný a odosobněný. Tento pečlivě budovaný svět se ale Ondřeji Frankovi zhroutí jako domeček z karet během jediného okamžiku, kdy mu vinou těžkého poranění mozku vypadne z mysli posledních několik let života.

Z jeho pohledu se tedy zničehonic ocitne v realitě, která vůbec neodpovídá jeho vzpomínkám. Musí postupně objevit, jak se nejen změnil svět okolo něj, ale zejména jeho osobní i profesní život. Vyrovnat se musí nejen s rozpadem rodiny, kterou si pamatuje jako šťastnou a fungující, ale zejména se změnou vlastní osobnosti, která mu přijde ještě méně pochopitelná. Je otázkou, jak tuto druhou šanci využije a zda se mu podaří napravit chyby, kterých se podle vlastního názoru v posledních letech dopustil.

Druhou rovinu seriálu tvoří lékařské prostředí a pracovní i osobní vztahy na elitním oddělení Nemocnice Centrum, kde se MUDr. Frank snaží vrátit k práci lékaře, byť na zcela nové pozici a se zcela novým přístupem nejen ke kolegům, ale zejména pacientům.

V hlavní roli MUDr. Franka se objeví oblíbený a velmi charismatický slovenský herec Tomáš Maštalír (mimo jiné slovenský Pan profesor), který o své roli řekl: „Hraji špičkového lékaře diagnostika, který se po těžkém zranění hlavy probudí po operaci z narkózy a v jeho paměti zcela chybí posledních dvanáct let života. Přičemž na této postavě i celém seriálu je velmi zajímavá skutečnost, že je vše založeno na reálných osudech italského lékaře Pierdante Piccioniho.“

FOTO:  TV Nova


V seriálu dále diváci uvidí celou řadu známých hereckých tváří, například Jitku Ježkovou, Andreu Růžičkovou (Kerestešovou), Jiřího Dvořáka, Ivana Luptáka, Evu Leiweberovou, Jenovéfu Bokovou, Martina Myšičku, Stanislavu Jachnickou, Elizavetu Maximovou, Valéra Mbilu, Jana Nedbala nebo Pavla Baťka.

V režii se kromě Petra Bebjaka vystřídají i Róbert Šveda, Martin Kazimír nebo Zuzana Marianková.

Peter Bebjak k práci na seriálu říká: „Mám rád seriály, kde jsou silné příběhy a dobří herci, proto mě to baví.“ A co si myslí o představiteli hlavní postavy, slovenském herci Tomáši Maštalírovi? “Na Slovensku je velmi oblíbený a populární a já pevně věřím, že dokáže zaujmout i české diváky. Patří totiž mezi ty herce, na nichž si vážím jejich herecké inteligence. Takoví, kteří dokážou být silní chlapi, ale dokážou být i velmi citliví a emocionální.“

Tento seriál je již třetí projekt, na kterém TV Nova aplikuje zásady zeleného natáčení. Také v této produkci je přítomen green runner, který dohlíží na udržitelný přístup produkce. Cílem green filming strategie je pomalu postupně překlopit její pilíře do produkcí tak, aby se staly přirozenou součástí filmování.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady