• TV Nova
  • Odhalení drsných praktik! Dokument Britney Spears: Život pod dohledem už teď na Voyo

Odhalení drsných praktik! Dokument Britney Spears: Život pod dohledem už teď na Voyo

Na Voyo je od pátku, 29. října, ke zhlédnutí nový dokument od tvůrců na Emmy nominovaného snímku Osvoboďte Britney Spears. Navazující dokument nese název Britney Spears: Život pod dohledem a nabízí unikátní, exkluzivní pohled do systému opatrovnictví slavné zpěvačky, která na celých třináct let přišla o většinu svých občanských práv.

Britney Spears sdělila v roce 2016 soudním vyšetřovatelům, že se její opatrovnictví stalo „nástrojem útlaku a kontroly její osoby.“ To, jak vlastně opatrovnictví probíhalo, se ale nikdy nedostalo na povrch. Až doteď – investigativní reportéři deníku New York Times v novém dokumentu odhalují, jak opatrovnictví fungovalo, a to včetně propracovaného systému, který kontroloval v podstatě každý její krok. „Je to ponižující a nemorální. Chci zpátky svůj život, zasloužím si soukromí,“ uvedla zpěvačka při slyšení před losangeleským soudem letos v létě. Až nyní, po zpěvaččině emotivní výpovědi, se klíčové postavy z jejího nejbližšího okolí odhodlaly poprvé veřejně vystoupit a přinést svědectví o tom, jak probíhal zpěvaččin „život pod kontrolou.“

Snímek dá divákům nahlédnout do „střev“ propracovaného kontrolního aparátu, který řídil zpěvaččin život, a to včetně odposlouchávaných telefonních hovorů a tajně pořizovaných nahrávek z jejího soukromí. „Přišlo mi to, jako by byla vězněm. Nebyli jsme bodyguardi, ale spíše vězeňskými dozorci,” uvádí ve filmu jeden ze zaměstnanců bezpečnostní služby najaté otcem Britney Alex Vlasov. Ten dále popisuje, jak byl sledován zpěvaččin soukromý život – její textové zprávy, poznámky a historie webového prohlížeče, konverzace s jejími přáteli, matkou i tehdejším právníkem.

FOTO:  Archiv TV Nova

Na Voyo je i nadále ke zhlédnutí předchozí na Emmy nominovaný snímek Osvoboďte Britney Spears. Ten mapuje kariéru popové ikony od jejích začátků v kostelním sboru a The Mickey Mouse Clubu až po soudní spory s otcem o opatrovnictví. Ukazuje Britney nejen jako neuvěřitelný talent a holku z malého amerického městečka, která se vydala za slávou, ale také jako idol mladých lidí, dříče, diskutovanou morální autoritu, matku nebo objekt nekonečného zájmu médií a paparazzi. Režisérka Samantha Stark poskládala mozaiku z výpovědí lidí, kteří se se zpěvačkou v určitých částech jejího života znali nejlépe – fanoušků bojujících o ukončení opatrovnictví, novinářů, bulvárních fotografů, právníků a dalších. Film obsahuje nejen záznamy z reportáží bulváru, televizních rozhovorů, které mnohdy dohnaly Britney až k pláči, ale také rodinné fotografie, videa či ukázky z koncertů.

Dokument Osvoboďte Britney Spears najdete ZDE.

Na nový dokument Britney Spears: Život pod dohledem se podívejte ZDE.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady