• TV Nova
  • Holky z porcelánu, ty nelétají v eroplánu! Jak vypadají dnes?

Holky z porcelánu, ty nelétají v eroplánu! Jak vypadají dnes?

Holky z porcelánu, ty nelétají v eroplánu! Jak vypadají dnes?
Zdroj: Archiv TV Nova

Kdo by neznal Holky z porcelánu! Víte, jak dnes vypadají tehdy mladičké hrdinky, které pracovaly ve skladu jedné porcelánky? Podívejte se s námi, jak se změnily!

Snad každý zná laskavou komedii režiséra Juraje Herze, Holky z porcelánu, která byla natočena v roce 1974. Kdo by čekal, že příběh pár holek, které pracují v místě, jako je obyčejný sklad, neztratí ani po neuvěřitelných čtyřiceti dvou letech své kouzlo. Předávací inventura probíhající kvůli paní vedoucí, která už dlouho dobu vyhrožuje, že s tím sekne a půjde dělat jinam, se promění v groteskní noční můru! A jak se změnily holky, kterým se kvůli inventuře zamotal i osobní život?
 


1. Míla Myslíková


Nezapomenutelná herečka, která svým nadšením a jiskrou strčila do kapsy i ty nejmladší kolegyně! Bohužel již zesnulá Míla Myslíková, ztvárnila ve filmu vedoucí paní Světlu.

 

FOTO:  Archiv TV Nova

 

Tato fenomenální herečka má na kontě mnoho úspěšných filmů, které se nikdy neomrzí. Jako její poslední, velmi úspěšný snímek, stojí za zmínění Konec básníků v Čechách, kde ztvárnila maminku Štěpána Šafránka. Tato úžasná herečka se dožila jednasedmdesáti let.FOTO:  Profimedia

 

TO BYLA POHÁDKA! Podívejte se, jak dnes vypadají herci z Princezny ze Mlejna!


2. Lenka Kořínková

Celý filmový příběh začíná právě příchodem šestnáctileté Lenky Kořínkové alias filmové Marušky Koudelkové do skladu porcelánky.

 

FOTO:  Archiv TV Nova

 

Z tehdy vyjukané a roztomilé holčiny je dnes již šedesátiletá žena, která se dodnes věnuje herectví. Stejně jako Míla Myslíková, i tato herečka si zahrála v oblíbených "básnících" a naposledy se objevila ve filmu Tomáše Magnuska, Stopy života - až na věky (2014).FOTO:  isifa.com

 

3. Jelena Šebestová-Juklová

Tato tehdy čtyřiadvacetiletá mladá žena ztvárnila culíkatou hnědovlásku s ofinkou, svobodnou matku Jířu.

 

FOTO:  Archiv TV Nova

 

Herečka se však po natočení "holek z porcelánu" a filmu Holka na zabití (1975) od filmu na delší dobu odvrátila a před kameru se znovu vrátila až v roce 2006 ve filmu Jana Svěráka Vratné lahve. Vidět jsme ji mohli vidět také v seriálu Gympl s (r)učením omezeným nebo Sanitka 2.

 


Jak DNES vypadají ty nejznámější princezny z pohádek? Poznali byste je?

 

5. Dagmar Havlová

Pravděpodobně nejvtipnější a nejzajímavější postavou ve filmu Holky z porcelánu byla Dana, kterou ztvárnila naše bývalá první dáma. V Daně se skrývala trocha trhlosti, nešikovnosti a především velká dávka temperamentu.

 

FOTO: To byli fešáci! Jak dnes vypadají princové z pohádek?FOTO:  Archiv TV Nova

 

Dagmar Havlová, za svobodna Veškrnová, ztvárnila tuto postavu na výbornou. A diváky baví dodnes. Jejího filmová kariéra je neuvěřitelná. S nadhledem zvládala role vážné, komediální, ale i romantické a dramatické. Kromě toho, že je to opravdu paní herečka s velkým "H", zvládala být i veřejně činnou osobou po boku našeho bývalého prezidenta.

 


FOTO:  Profimedia

 

Na oblíbenou komedii Holky z porcelánu a tyto úchvatné herečky se můžete těšit již v neděli 4.9. ve 14:10 na Nově!

Nepřehlédněte:

Stín hollywoodských hvězd mu přinesl slávu! Jméno neznáte, tvář ale na 100%! Nebo snad ne?


7 nejoblíbenější seriálů z lékařského prostředí! Který je ten váš? HLASUJTE pro svého favorita!

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady