Tropickou RunTour na západě Čech rozběhlo téměř 1 500 běžců, s RunTour pokračujeme i na podzim!

Zdroj: TV Nova

Takovou atmosféru běžecký seriál nepamatuje. Téměř po celých 5 kilometrů trati plzeňského závodu stáli lidé a fandili, tleskali, povzbuzovali. Přesně to naši běžci začátečnici potřebují, děkujeme za to! I díky tomu jich doběhlo do cíle téměř 1 500!

Že patří RunTour v Plzni mezi nejoblíbenější z celé série, je známé již déle. Vždyť právě zde na západě Čech byl celý seriál odstartován v roce 2011. A tradice zde pokračuje.

Elitní běžci sice nenavázali na loňský rekord, přesto souboj Víti Pavlišty s Maročanem Sajim stál za to. My se ale rádi díváme do zadních řad. Právě tam se píší ty nejhezčí běžecké příběhy. Ať už to byl hrdinský výkon dvanáctiletého Kuby na vozíčku nebo parádní umístění v TOP10 handicapovaného sportovce Honzy Tománka. Na start Nova Run 5km se postavil i moderátor Snídaně s novou Lukáš Maule. Ten se sice běhu pravidelně nevěnuje, ale sport je jeho velkým koníčkem. V Plzni se těšil skvělou atmosférou a přislíbil i účast na dalších závodech.

RunTour pokračuje i na podzim již 3. září bude v Ostravě, pak se 17. září přesune do Brna. A tradiční zastávka v Praze nás čeká 1. října. Nezapomeňte se včas registrovat.