5 nejslavnějších podob Johnnyho Deppa. Hlasujte, kterou máte nejraději!

5 nejslavnějších podob Johnnyho Deppa. Hlasujte, kterou máte nejraději!
Zdroj: Profimedia

Hlavním důvodem, proč se nenenápadný hezounek Johnny Depp stal dvorním hercem režiséra Tima Burtona, je v první řadě jeho schopnost proměnit se v téměř jakoukoli postavu. Vybavuje se vám šílený kloboučník nebo hrůzu nahánějící upír Barnabáš? Podívejte se na další známé podoby amerického herce a hlasujte, která se vám líbí nejvíce!

Střihoruký Edward
V tomto romantickém filmu z roku 1990 si Johnny Depp doslova střihl hlavní roli Edwarda, jenž byl stvořen starým vynálezcem, který však zemřel dříve, než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je ale hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním. Edward ale neustále bojuje s lidskou nenávistí a zlostí, která se prohlubuje spolu s jeho náklonností k hezké dívce Kim.

 Johnny Depp jako střihoruký Edward 

FOTO:  Archiv TV Nova

Piráti z Karibiku
Tato série dobrodružných filmů odstartovala prvním dílem s názvem Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly. I v tomto filmu se Johnny Depp zhostil hlavní role. Ztvárnil  postavu svérázného kapitána Jacka Sparrowa, který přežívá především díky svému důvtipu a jednání, spíše než užitím zbraní a síly, přesto výborně zachází s kordem. Ačkoliv v případě nutnosti bojuje, pokouší se z nejnebezpečnějších situací uprchnout. Postava jacka Sparrowa v podání Johnnyho Deppa se setkala s velkým úspěchem u diváků. Depp byl dokonce za tuto roli nominován na Oscara v kategorii nejlepší herec v hlavní roli.

Johnny Depp jako Jack Sparrow

FOTO:  isifa.com

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet street
Tento hororový filmový muzikál z roku 2007 opět pochází z dílny Tima Burtona, který si pro hlavní roli vybral jak jinak než Johnnyho Deppa. Příběh londýnského holiče, který nese v srdci pomstu a v ruce břitvu, obsahuje vše: krev, záhadu, romanci, vtip, skvělou hudbu a dokonalý styl výpravy. Snímek získal řadu cen, mimo jiné i Oscara za výpravu a Zlatý glóbus za nejlepší komedii či muzikál. Film je inspirován mužem, který skutečně žil  a doklady o jeho hrůzných činech se dosud nalézají v policejních záznamech.

Johnny Depp jako Sweeney Todd

Alenka v Říši divů
I tento pohádkový film je dílem Tima Burtona. Snímek byl natočen  volně na námět pocházející z knih Lewise Carrolla Alenka v říši divů. Hlavní postavou je zde dospívající dívka Alenka, která se náhodou dostane do podzemní říše, kde potkává řadu zajímavých postav a bizarních tvorů. Jednou z nejvýraznějších postav je i bláznivý kloboučník, kterého ztvárnil právě Johnny Depp. Zajímavé je, že Tim Burton během předprodukce neměl jasnou představu, jak by měl Kloboučník (Johnny Depp) vypadat. Vzhled postavy poté inspiroval návrhy Johnnyho Deppa a maskérky, která pracovala na snímku Střihoruký Edward (1990). Například oranžové Kloboučníkovy vlasy byly nápadem Deppa.

Johnny Depp jako Kloboučník

FOTO:  Profimedia
 

Temné stíny

V tomto hororovém snímku z roku 2012  se Johnny Depp znovu spojil s americkým režisérem Timem Burtonem a určitě to stálo za to! Herec zde ztvárnil Barnabáše Collinse, jemuž zničila život zlá čarodějka (a Barnabášova milenka) Angelique (Eva Green) tím, že v minulosti zabila jeho rodiče i jeho pravou lásku, přeměnila ho v upíra a pohřbila do železné rakve. O dvě století je ale zachráněn dělníky, kteří vykopávají základy pro McDonald's. Barnabáš se dostane z rakve ven a vrací se na své staré panství, které je po dvou stoletích v příšerném stavu.  Největší problém ale stále představuje Anqeliqu. Ta totiž ovládá městečko Collinsport, které založili Barnabášovi předkové.  Navíc má pro Barnabáše stále  slabost a snaží se ho omotat kolem prstu.

Johnny Depp jako upír Barnabáš

Oblíbeného herce jako hrůzostrašného upíra můžete sledovat již tento pátek od 20.00 na Nova Cinema ve snímku Temné stíny!

Nepřehlédněte:

Postradatelní, dárek od Sylvestera Stallona pro milovníky "akčňáků". Tady je jeho tajemství!


NÁVOD PRO KAŽDÉHO: Matouš Ruml z Comebacku prozradí, jak sbalit jakoukoliv holku!

NEČEKANÉ SPOJENÍ: Robert de Niro a Michelle Pfeiffer. 5 VĚCÍ, co o nich nevíte

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady