Nadace Leontinka pomáhá: Silný příběh nevidomého, ale statečného Šimona

Nadace Leontinka pomáhá: Silný příběh nevidomého, ale statečného Šimona
Zdroj: TN.cz

Šimon se narodil předčasně v 7. měsíci, po pěti týdnech života prodělal těžkou infekci. Pouhá jedna z jeho diagnóz by obyčejného člověka dokázala zlomit – a Šimon se musí odmalička vyrovnávat s vícečetným postižením. Narodil se s dětskou mozkovou obrnou, epilepsií, těžkou mentální retardací a je slepý na obě oči.

Maminka se o něj musí starat téměř jako o miminko 24 hodin denně - je čím dál těžší ho unést, kvůli kompletně ochrnutým zádovým svalům nemůže ani sedět a kvůli odříznuté stehenní hlavici pořádně neohne pravou nožičku. I když leží na lůžku, u všech úkonů je nezbytná účast dvou osob.

Skupina Nova a nadace Leontinka přináší nevidomým „Světlo do života“. Pomůžete i vy?

Ve svém stavu není schopen udržet moč a stolici, matka – naštěstí bývalá zdravotní sestra - je na něj úplně sama, a on je odkázán na ni. Jak sama říká, od doby, co se jí narodil, v sobě ani na chvíli nesměla vypnout tikající hodiny, které jí neustále připomínají, že je třeba syna nakrmit, dát mu napít, přebalit ho, napolohovat.

FOTO:  TN.cz

Nadace Leontinka, jejímž posláním je pomoc zrakově postiženým, již od roku 2007 pravidelně financuje Šimonovi osobní asistentku paní Marii, bez níž by se jeho opatrování nedalo vůbec zvládnout.

“Pro syna i pro mě je velice důležité, když mě v péči střídá člověk, který ho zná již odmalička, dokáže vyhodnotit situaci při těžkých epileptických záchvatech, přebalit ho a neublížit mu – nezlomit nohu,“ říká maminka. Navíc jsou to pro ni jediné chvíle, kdy nabere alespoň trochu sil na pomoc Šimonovi.
Bohužel nedokážeme zařídit, aby Šimon nebyl “ležák“, ale můžeme přispět k tomu, aby péče o něj byla pro něj i jeho maminku v těžkých podmínkách alespoň trochu snesitelnější.
 

Nepřehlédněte:

Cukrují jako hrdličky! Kterému zamilovanému páru to sluší nejvíce? HLASUJTE

Exotika, která vás dostane! KDE A S KÝM si hvězdy užívají LÉTO? Máme FOTKY!

Lamači dívčích srdcí! Který z těchto idolů má největší zástup fanynek?

Sdílet

Nejnovější videa

Články