Příběh nevidomé Lucky, který vás dojme! Díky nadaci Leontinka je její život snazší. Pomozte i vy!

Lucce je čtrnáct let, ráda se věnuje svým koníčkům, plánuje si budoucnost a zajímá se o kluky. Přesto nemá stejný život jako ostatní teenageři. Od narození je totiž nevidomá. I díky pomoci od těch, kterým podobné osudy nejsou lhostejné, má Lucie o něco snazší život.

Když se Lucka narodila, všichni si mysleli, že je v naprostém pořádku. Opak byl však pravdou. V šesti týdnech její maminka zjistila, že Lucka nezaostřuje na předměty. „Šly jsme k dětské lékařce, ta nás poslala na neurologii, na oční a tam bylo zjištěno, že nevidí, že je nevidomá a že má zúžený oční nervy z očí do mozku, že tam není ten průchod, jak by měl být," sdělila nám maminka Lucky.

 

FOTO:  TV Nova

 

Protože maminka nechtěla Lucku poslat do speciální školy, začala přemýšlet o pomoci. Bez ní by totiž školu nebylo možné finančně zvládnout. „Nadace Leontinka nám přispívá na paní asistentku, na dvojkolo a také vlastně vypomáhá speciálnímu centru v Liberci, který dojíždí za náma a pomáhá nám s paní asistentkou a vede nás, jak se mají nevidomé děti učit," svěřila se nám maminka Lucky.

 

FOTO:  TV Nova

 

I přesto, že je její život hodně komplikovaný, snaží se Lucka život brát optimisticky a nedělat si těžkou hlavu s tím, co ji osud přinesl.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Skupina Nova a nadace Leontinka přináší nevidomým „Světlo do života“. Pomůžete i vy?


 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady