Film Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Film Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti
Zdroj: TN.cz

Ve filmu režiséra Zacka Snydera (“Muž z oceli“) “Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti“ se poprvé na stříbrném plátně setkají Batman / Bruce Wayne a Superman / Clark Kent. V roli Batmana uvidíme držitele Oscara Bena Afflecka (“Argo“) a roli Supermana ztvárnil Henry Cavill (“Muž z oceli“, “Krycí jméno U.N.C.L.E.“). Premiéra 24. března.

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Ve filmu Zacka Snydera dále hrají: držitelka nominace na Oscara Amy Adams ("Špinavý trik“, "Muž z oceli“) v roli Lois Lane, Jesse Eisenberg ("The Social Network – Sociální síť“) jako Lex Luthor, Diane Lane ("Nevěrná“, "Muž z oceli“) jako Martha Kentová a Laurence Fishburne ("Tina Turner“, "Muž z oceli“) jako Perry White; držitelé Oscara Jeremy Irons ("Zvrat štěstěny“) a Holly Hunter ztvárnili role Alfreda a senátorky Finchové a do role Wonder Woman / Diany Prince byla obsazena Gal Gadot (filmy "Rychlí a zběsilí“).

FOTO:  TN.cz

Zack Snyder režíroval film podle scénáře, který Chris Terrio a David S. Goyer napsali na motivy komiksových postav společnosti DC Comics, včetně postavy Batmana vytvořené Bobem Kanem a Billem Fingerem, a postavy Supermana autorské dvojice Jerryho Siegela a Joea Shustera. Producenty filmu byli Charles Roven a Deborah Snyder, výkonné produkce se ujali Wesley Coller, Geoff Johns a David S. Goyer.


Členy Snyderova filmového štábu byli hlavní kameraman Larry Fong ("300: Bitva u Thermopyl", "Strážci – Watchmen") a vedoucí výpravy Patrick Tatopoulos ("300: Vzestup říše"). Ze štábu, se kterým Snyder spolupracoval na filmu "Muž z oceli“, si režisér opět vybral vedoucího střihu Davida Brennera, návrháře kostýmů Michaela Wilkinsona a poradce pro vizuální efekty Johna "DJ“ DesJardina. Hudbu složili držitel Oscara Hans Zimmer ("Lví král“, "Muž z oceli“) a Junkie XL ("Šílený Max: Zběsilá cesta“).


Společnost Warner Bros. Pictures uvádí film Zacka Snydera natočený v produkci společností Atlas Entertainment/Cruel and Unusual Production "Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti“. Celosvětovou distribuci bude provádět společnost Warner Bros. Pictures, člen skupiny Warner Bros. Entertainment Company. Film bude uveden v ČR 24.března ve formátech 3D a 2D a ve vybraných kinech ve formátu IMAX 3D.


Mediálním partnerem filmu je Nova Cinema.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady