• TV Nova
  • DRSNÉ ZÁKULISÍ SNÍMKU GRAVITACE: Neuvěříte, kolik hodin musela Sandra Bullock strávit ve skafandru!

DRSNÉ ZÁKULISÍ SNÍMKU GRAVITACE: Neuvěříte, kolik hodin musela Sandra Bullock strávit ve skafandru!

DRSNÉ ZÁKULISÍ SNÍMKU GRAVITACE: Neuvěříte, kolik hodin musela Sandra Bullock strávit ve skafandru!
Zdroj: TV Nova

Herečka Sandra Bullock, která má skoro vždy úsměv na rtech, na toho natáčení nebude vzpomínat moc v dobrém...

Snímek odehrávající se na oběžné dráze ukázal křehkost lidského života ve vesmíru a obnovil veřejný zájem o vesmírný program. Přestože film nebyl tak úplně realistický (nebo možná právě proto) vzbudil velký divácký ohlas. Přečtěte si několik zajímavostí ze zákulisí natáčení!

FOTO:  TV Nova

- Snímek, který se natáčel nejen v Americe, ale i ve Velké Británii, byl dražší než indická mise na Mars! V přepočtu film vyšel na 2,3 miliardy českých korun. James Cameron o filmu prohlásill, že je to nejlepší vesmírný film všech dob!

- Sandra Bullock trávila během natáčení ve skafandru i 15 hodin.

 - V hlavní roli se představila Sandra Bullock, která se na samotné natáčení připravovala šest měsíců. Celou dobu byla v kontaktu s režisérem a dopředu si jednotlivé scény detailně nacvičovali. Astronaut americké vesmírné stanice NASA Chris Hadfield o ní řekl, že byla tak skvělá, že by s ní klidně letěl na výpravu.

- Během natáčení scén pod vodou musela Sandra Bullock skutečně zadržovat dech. K ní se vždy připojil i režisér, a to proto, aby věděl, jestli po herečce nežádá moc. Nakonec zjistili, že se s kapacitou jejích plic nemůže rovnat.

FOTO:  TV Nova

 - Herečka se musela potýkat ještě s daleko složitějším úkolem. Většina scén se Sandrou Bullock se natáčela v obrovském mechanickém zařízení. Dostat se do něj bylo ale hodně časově náročné, a tak se herečka rozhodla, že v něm zůstane deset hodin. S ostatními pak komunikovala prostřednictvím sluchátek.

 - Režisér si přál, aby se v mechanickém zařízení Sandra Bullock cítila dobře a zařízení jí nezpůsobovalo klaustrofobii. Proto štáb uspořádal velkou oslavu, a to pokaždé, když do něj herečka vstupovala.

- Scény, ve kterých se herci vznášeli ve vesmíru, musely být autentické, herci byli tedy zavěšeni na rameni robota, který je určený k manipulaci s automobilovými součástkami.

FOTO:  TV Nova

- K radosti mnoha diváků má ve filmu Sandra Bullock pod skafandrem pouze spodní prádlo. Ve skutečnosti by si jen prádlo žádná astronautka nevzala. Astronauti musejí mít ve vesmíru speciální obleky poskytující dostatečné chlazení. Bez tohoto obleku by každý astronaut zemřel přehřátím.

Velkolepý film Gravitace můžete vidět DNES v 18:20 na Nova Cinema.

Galerie

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOMA VŠICHNI V POŘÁDKU? Herec Nicolas Cage si nechal postavit pyramidu, v níž chce být pohřben!

TOP 3: I superdokonalý hit Star Trek má své chyby. Všimli jste si, co filmaři nezvládli?

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady