Dobří andělé vědí, komu pomáhají

Dobří andělé vědí, komu pomáhají
Zdroj: TN.cz

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, ve kterých dítě nebo rodič onemocní rakovinou či jiným závažným onemocněním, jehož vlivem se dostanou do finanční tísně. Dárci za 4 roky pomohli téměř 2 800 takovým rodinám. Každý, kdo se rozhodne stát dárcem, Dobrým andělem, se může zaregistrovat na www.dobryandel.cz. Automaticky získá přístup do svého Andělského účtu, kde vidí konkrétní příběhy rodin, kterým pomáhá.

Paní Klára Štulcová je jedním z příjemců pomoci. Společně se svou pětiletou dcerou přijali pozvání do Snídaně s Novou. Rodina pochází z Prahy a společně s manželem Kryštofem se starají o čtyři děti – Tobiáška (*2008), Ninku (*2010) a dvojčata Alberta a Viktorku (*2012).


V únoru 2014 lékaři malé Nince diagnostikovali akutní leukémii. Holčička ihned nastoupila léčbu ve fakultní nemocnici Motol v Praze. V rámci léčby jezdila na plánované bloky chemoterapií. Vždy když byla hospitalizovaná, byl u ní ve většině případu přes den tatínek a přes noc maminka.


Paní Klára je na rodičovské dovolené a příjem celé domácnosti zajišťuje pan Kryštof, který je OSVČ a jeho příjem není vždy pravidelný. Zatímco rodině příjem postupně klesal, objevily se náklady spojené s léčbou jako doplatky na léky, nízkobakteriální strava, dezinfekční prostředky, ale také péče o sourozence Ninky. Hned od začátku byla rodině nabídnuta v nemocnici pomoc nadace Dobrý anděl. Následující měsíc jim byl zaslán první finanční příspěvek. Od té doby Dobří andělé pomáhají rodině každý měsíc. Díky nim zvládá rodina překlenout toto těžké období lépe.

FOTO:  TN.cz

Léčba Ninky je nyní v lepší fázi než na začátku, stále však musí užívat různé léky, jezdit na pravidelné kontroly do nemocnice a být na sebe opatrná vzhledem k její oslabené imunitě. Pokud léčba Ninky půjde podle plánu, měla by být ukončena v první polovině roku 2016.


Čím si prochází nemocné děti a jejich rodina Vám přiblíží nejen paní Klára Štulcová, ale také Marie Němcová s dcerou Terezkou. Ta se léčí s akutní leukémií od března letošního roku, její léčba je teprve na začátku. Dalším hostem bude přednosta kliniky Dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN Motole prof. MUDr. Jan Starý, DrSc., který se věnuje léčbě onkologických onemocnění více než 30 let.


O tom, jaká je radost pomáhat druhým, promluví Jan Švejkar, režisér charitativních spotů Dobrého anděla a TV Novy. A paní Radka Šedivá s dcerou Adélkou, která byla dříve příjemcem pomoci a později se stala Dobrým andělem.
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady