• TV Nova
  • 48 HOUR FILM PROJECT 2015 vyhlásil své vítěze!

48 HOUR FILM PROJECT 2015 vyhlásil své vítěze!

48 HOUR FILM PROJECT 2015 vyhlásil své vítěze!
Zdroj: Nova.cz

“Stella Artois presents 48 Hour Film Project 2015” vyhlásil své vítěze! K slavnostnímu předávání cen došlo 26. září 2015 v kině Aero po promítnutí všech soutěžních snímků. Večerem provázela herečka a moderátorka Emma Smetana, která se letošního natáčení také sama účastnila.

Cenu za Nejlepší film si nakonec odnesl tým filmařů Jiří a Přátelé filmu za snímek "Vánoční přání". Jejich film byl oceněn i v kategoriích nejlepší scénář a nejlepší hudba.  Cenou za nejlepší film byla nová DSLR kamera Canon 7D spolu s certifikáty na balíček techniky zdarma na natočení dalšího filmu. Pražský vítěz bude také soutěžit o mezinárodní grand cenu v podobě 5000 dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou promítnuty na festivalu v Cannes 2016.

 

FOTO:  Nova.cz

 

Ceny za nejlepší ženský herecký výkon dostaly Kristýna Hrušínská a Tereza Němcová z filmu "Kam s ním?" od týmu Shoot Happens.  Jako nejlepší herci byli oceněni Viktor Dyk  a J.K. Sanchez z filmu  "Darlings" od týmu Infinity. Tento film byl také vybrán jako druhý nejlepší film 48HFP.

FOTO:  Nova.cz

Film "Porfyria" týmu PositivFilm získal dvě ceny - nejlepší střih a nejlepší kamera. Stejně tak i tým AZN Std za film "Kungfu Standa", tentokrát ale za nejlepší využití rekvizity a nejlepší využití věty. Tým MEDIA OFFLINE zazářil nejpovedenější režií s filmem "Virus". Žánrově nejlepším filmem byl zvolen film "Zlatý ruce" od týmu Popojedem. Divácké ceny obdržely týmy Czechline, JR’s Crew, Electric Dinosaur Films a Avalanche Production.

Kompletní seznam oceněných vítězů najdete na http://praha48film.com.


Filmy natočené za pouhých 48 hodin hodnotila odborná porota z řad filmového průmyslu: herec a režisér Jakub Kohák, Pavlína Saward (agentura Driven by Creatives), Vojtěch Rynda (filmový publicista), Martin Palán (Bontonfilm) a Alan Záruba (TV Nova).

FOTO:  Nova.cz

Soutěže se letos v jubilejním pátém ročníku zúčastnilo celkem 55 týmů, přičemž 49 z nich dokázalo dodat svůj film včas. Jejich soutěžním zadáním bylo obsadit do svého filmu vynálezce Drahomíra Čtvrtníka, využít šálu nebo šátek jako rekvizitu a v rámci dialogu nechat zaznít větu „Kéž bych to neviděl.“ Mezi vylosovanými žánry se objevila tradiční komedie, drama, ale také muzikál, western, science fiction nebo film de femme.

Ve filmech pak vystoupily také české herecké hvězdy: Iva Janžurová, Jaroslav Vlach, Jan Grygar, Jana Pindrmanová či Jordan Haj.

Pražský 48 Hour Film Project je produkován Petrou a Paulem Ratner. Projekt obdržel finanční podporu od Ministerstva kultury ČR.

 

První soutěž 48 Hour Film Projectu se odehrála v roce 2001 ve Washingtonu, D. C. Od úplně prvního projektu se této filmařské události zúčastnilo už přes 300 000 lidí a nyní probíhá každoročně ve více než 120 městech po celém světě. Pražští filmaři se budou moci poměřit s kolegy z tak odlišných míst jako je Šanghaj, New York, Ho Či Minovo město, Johannesburg, Melbourne, Bombaj a mnoha dalších.

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady