Filmaři soutěžili v pátém ročníku 48 Hour Film Project

Filmaři soutěžili v pátém ročníku 48 Hour Film Project
Zdroj: TN.cz

48 Hour Film Project ukončil tuto neděli v Praze již popáté svůj natáčecí víkend. V padesáti pěti týmech soutěžily stovky filmařů. A disciplína nebyla zrovna jednoduchá. Natočit film za 48 hodin. Filmy se natáčely po celé Praze a představily některé slavné české herce, jako například Ivu Janžurovou, Emmu Smetanu, Janu Pidrmanovou a další.

Festival 48 Hour Film Project (48 HFP) je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě. Stala se velkým zdrojem uznání a prosazování nových filmařských talentů v České republice. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film.

 

Filmy budou promítány v kině Aero 26. září. Kompletní program bude k dispozici na PRAHA48FILM.COM. Po promítání posledního snímku přijde na řadu slavnostní předávání cen. Hostitelkou večera bude herečka a televizní moderátorka Emma Smetana. Natočené filmy bude hodnotit porota složená z odborníků z řad filmového průmyslu a známých českých osobností.

FOTO:  TN.cz

Tento rok zasedne mezi porotce český herec a režisér Jakub Kohák. Dále se v porotě objeví Pavlina Saward, majitelka agentury Driven by Creatives Praha, Vojtěch Rynda (filmový kritik a publicista), Martin Palán (ředitel distribuční společnosti Bontonfilm) a kreativní ředitel skupiny Nova Alan Záruba.

 

K pátému výročí má 48 HFP zatím nejlepší ceny!
Hlavní cenou je DSLR kamera CANON7D MARK II v ceně cca 40 000 Kč. Letošní ročník soutěže sponzoruje generální partner festivalu prémiové pivo Stella Artois, která vítěze různých kategorií odmění dodávkou piva Stella Artois. Mobilní výčepní zařízení, které je určeno k profesionálnímu chlazení piva (v ceně cca 20 000 Kč), dostane od generálního partnera STELLA ARTOIS vítěz soutěže “SYMBOL RYZÍ KRÁSY“. Novinku od GoPro Hero4 Session v ceně cca 10 000 Kč obdrží od hlavního partnera skupiny ČEZ vítěz soutěže “EPP - POMÁHEJ POHYBEM“.

FOTO:  TN.cz

Další ocenění se mohou těšit na: Voucher na pronájem osvětlovacího balíčku v hodnotě 50 000 Kč od firmy Panalux. Speciální cena za nejlepší hudbu od klubu Chapeau Rouge. 3 certifikáty do kreativního tržiště od partnera POND 5. Movie Magic Screenwriter Software 6. Pražský vítěz bude také soutěžit o mezinárodní grand cenu v podobě $5000 a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou promítnuty na festivalu v Cannes 2016.

 

Vítězné filmy odvysílá NOVA CINEMA, hlavní mediální partner letošního 48HFP. Letošní Filmapalooza– mezinárodní finále 48 HFP – se bude konat na jaře roku 2016 v Atlantě, Georgia. Jde o jeden z hlavních filmařských států s nejvíce produkcemi v USA.

 

Pražský 48 Hour Film Project je produkován Petrou a Paulem Ratner. Projekt obdržel finanční podporu od ministerstva kultury ČR. První soutěž 48 Hour Film Projectu se odehrála v roce 2001 ve Washingtonu, D. C. Od úplně prvního projektu se této filmařské události zúčastnilo už přes 300 000 lidí a nyní probíhá každoročně ve více než 120 městech po celém světě. Pražští filmaři se budou moci poměřit s kolegy z tak odlišných míst, jako je Šanghaj, New York, Ho Či Minovo město, Johannesburg, Paříž, Melbourne, Bombaj a mnoho dalších.


 

Sdílet

Nejnovější videa

Články