Jakub Kohák bude opět perlit! Zasedne v čele poroty 48 HOUR PROJECT!

Jakub Kohák bude opět perlit! Zasedne v čele poroty 48 HOUR PROJECT!
Zdroj: TV Nova

„Stella Artois presents 48 Hour Film Project,” který přichází do Prahy již popaté a letos se odehraje 18. – 20. září 2015, vyhlásil své porotce a ceny. Tato soutěž se stala velkým zdrojem uznání a prosazování nových filmařských talentů v České Republice.

Festival 48 Hour Film Project (48 HFP) je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě a její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity,postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film. „Váš film během jednoho víkendu natočíte a o týden později bude představen dychtivému publiku na plátně Kina Aero, jednoho z nejznámějších kin v Praze,” říká producentka Petra Ratner. V loňském roce se soutěže zúčastnilo okolo 60 týmů s více než 800 filmaři.

Soutěže se může zúčastnit každý a filmaři se mohou registrovat na PRAHA48FILM.COM. Soutěž se uskuteční během natáčecího víkendu od 18. – 20. Září s„kick off” a „drop off” akcemi v La Loca/Mosaic House a promítáním v Kině Aero 26. září. Po promítání posledního snímku přijde na řadu slavnostní předávání cen.

 

FOTO:  TV Nova

 

Natočené filmy bude hodnotit porota složená z odborníků z řad filmového průmyslu a známých českých osobností. Tento rok zasedne mezi porotce český herec a režisér Jakub Kohák. Dále se v porotě objeví Pavlina Saward, majitelka agentury Driven by Creatives Praha, Vojtěch Rynda (filmový kritik a publicista), Martin Palán (ředitel distribuční společnosti Bontonfilm) a kreativní ředitel skupiny Nova Alan Záruba.

K pátému výročí má 48 HFP zatím nejlepší ceny!

- hlavní cenou je DSLR kamera CANON7D MARK II (v ceně cca 40 000 Kč!)

- letošní ročník soutěže sponzoruje generální partner festivalu prémiové pivo Stella Artois, která vítěze různých kategorií odmění dodávkou piva Stella Artois.

- mobilní výčepní zařízení, které je určeno k profesionálnímu chlazení piva (v ceně cca 20 000 Kč) od generálního partnera STELLA ARTOIS pro vítěze soutěže „SYMBOL RYZÍ KRÁSY“)

- novinku od GoPro Hero4 Session (v ceně cca 10 000 Kč) od hlavního partnera skupiny ČEZ pro vítěze soutěže „EPP - POMÁHEJ POHYBEM“

- voucher na pronájem osvětlovacího balíčku v hodnotě 50 000 Kč od firmy Panalux

- vítězné filmy odvysílá NOVA CINEMA, hlavní mediální partner letošního 48HFP

- speciální cena za nejlepší hudbu od klubu Chapeau Rouge

- 3 certifikáty do kreativního tržiště od partnera POND 5

- Movie Magic Screenwriter Software 6

- pražský vítěz bude také soutěžit o mezinárodní grand cenu v podobě $5000 a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou promítnuty na festivalu v Cannes 2016.

 

FOTO:  TV Nova

 

Letošní Filmapalooza– mezinárodní finále 48 HFP – se bude konat na jaře roku 2016 v Atlantě, Georgia (jeden z hlavních filmařských států s nejvíce produkcemi v USA). 

Pražský 48 Hour Film Project je produkován Petrou a Paulem Ratner. Projekt obdržel finanční podporu od ministerstva kultury ČR. První soutěž 48 Hour Film Projectu se odehrála v roce 2001 ve Washingtonu, D. C. Od úplně prvního projektu se této filmařské události zúčastnilo už přes 300 000 lidí a nyní probíhá každoročně ve více než 120 městech po celém světě. Pražští filmaři se budou moci poměřit s kolegy z tak odlišných míst, jako je Šanghaj, New York, Ho Či Minovo město, Johannesburg, Paříž, Melbourne, Bombaj a mnoho dalších.

Týmy se mohou  do letošního ročníku festivalu zaregistrovat ZDE!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nádherné holky v SuperStar! Čím tyhle krásky okouzlují porotu?

PANIKA kolem porodu. Jak poznám, že je to tady a jak se správně zachovat?

 

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady