Paráda: Praha v americkém filmu! Poznáte místa natáčení?

Paráda: Praha v americkém filmu! Poznáte místa natáčení?
Zdroj: Nova.cz

Americký kriminální film Česká spojka režiséra Joela Schumachera se natáčel nejen v Americe, ale i na několika místech v České republice. Poznáte, na kterých místech v Praze se točilo? Podívejte se a hádejte!

Téměř dvouhodinový snímek Česká spojka je plná akčních scén, zabijáků a překupníků. Ve filmu si zahrál například Anthony Hopkins, Chris Rock a dokonce i český herec Marek Vašut. Jedná se o jeden z posledních filmů, který se natáčel v bývalém World Trade Centru v New Yorku.

 

FOTO:  Nova.cz


Pokud se dobře zaposloucháte, uslyšíte ve snímku i několik písní Karla Gotta. Jak již název napovídá, film se skutečně odehrával i v České republice. Na rozdíl od jiných amerických filmů jsou lokace z míst natáčení popisovány identicky.

 

 

FOTO:  Nova.cz


A na kterých místech v Česku se točilo? Tak třeba úvodní scény se natáčely na Malé straně, v prostřizích se objevuje Karlům most a ve filmu nechybí ani záběr na ruzyňské letiště. Zaměřte se na 50 minutu, ve scéně si totiž zahrál Marek Vašut s americkou star Anthonym Hopkinsem. Kromě Prahy se natáčelo i v klášteře Chotěšov, kde mělo dojít k předávce atomové bomby.

 

FOTO:  Nova.cz


Film Česká spojka vysílá TV Nova v pátek ve 21:50! Dívejte se, bude to pořádná jízda!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady