• TV Nova
  • Namyšlení, zábavní i roztomilí! Kteří princové vás baví nejvíc?

Namyšlení, zábavní i roztomilí! Kteří princové vás baví nejvíc?

Namyšlení, zábavní i roztomilí! Kteří princové vás baví nejvíc?
Zdroj: Nova.cz

Princové to vůbec nemají lehké. Jeden musí rozesmát smutnou princeznu, druhý si musí vybojovat Zlatovlásku a třetí odhalit utajenou princeznu. A který princ u vás vyhrává na plné čáře?

Princ Václav

Princ Václav alias Václav Neckář sice zpíval, že srdce maluje jedním tahem, ale vůbec tomu tak nebylo. Maloval ho totiž dvěma tahy. Jeho úkol v pohádce byl prostý! Rozesmát šíleně smutnou princeznu. A povedlo se mu to!

FOTO:  Nova.cz

 

Král Miroslav

Sice Miroslav nebyl princ, ale do seznamu rozhodně patří. S pyšnou princeznou to totiž neměl vůbec jednoduché. Krále Miroslava ztvárnil Vladimír Ráž, který se stal nejpopulárnějším filmovým hercem 50. let a kterému byl v roce 1984 udělen titul zasloužilý umělec.

FOTO:  Nova.cz
 

 

Princ z Popelky

Trošku rozmazlený, ale pozorný a znalý – takový byl princ z pohádky Tři oříšky pro Popelku, kterého ztvárnil Pavel Trávníček. V době natáčení byly kamery ještě dost zaostalé, a aby byly záběry přesné, musel se princ během tance pohybovat přesně v půlkruhu.

FOTO:  Nova.cz


Jindřich

Jindřich alias Radek Valenta zpočátku nebyl žádným urozeným princem, byl to dobrosrdečný muž, který se zamiloval do krásné Elišky ze mlejna. Lid si ho však natolik oblíbil, že se místo prince stal rovnou králem.

FOTO:  Nova.cz


Princ Radovan

Urozený, statečný a pohledný princ Radovan svou milou nejdříve považoval za služebnou, pak ale zjistil, že to je princezna se zlatou hvězdou z vedlejšího království. Představitelem prince Radovana byl herec Josef Zíma, který kvůli natáčení musel nosit na hlavě paruku.

FOTO:  Nova.cz

 

Princ Velen

Princ Velen byl pořádný bojovník. Musel zvítězit nad zlým Mrakomorem, aby z jeho spár vysvobodil svou lásku, Večernici. Statečného prince ztvárnil herec Juraj Ďurdiak, který byl do pohádky obsazen záměrně, protože tvůrci chtěli neokoukanou tvář.

FOTO:  Nova.cz
  

Jiřík

Milého Jiříka, který rozuměl řeči zvířat, zahrál herec Petr Štěpánek, který se záhy po skončení natáčení pohádky Zlatovláska oženil s režisérkou Janečkovou, která byla o 14 let starší než Štěpánek.

FOTO:  Nova.cz

 

Kterého prince byste si vybrali, aby za vámi přicválal na bílém koni, pokleknul a požádal vás o ruku a vy s ním mohli žit šťastně až do smrti? Hlasujte!

Galerie

 

  

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ANKETA: Nejkrásnější princezna všech dob. Která to je?

SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!
 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady