• TV Nova
  • ŠTĚPÁNKOVY HOLKY Z BÁSNÍKŮ: Jak dnes tyhle krásky vypadají?

ŠTĚPÁNKOVY HOLKY Z BÁSNÍKŮ: Jak dnes tyhle krásky vypadají?

ŠTĚPÁNKOVY HOLKY Z BÁSNÍKŮ: Jak dnes tyhle krásky vypadají?
Zdroj: Nova.cz

Pět dílů, jeden režisér, jeden hlavní hrdina a pět velkých lásek. Borůvka, Jeskyňka, Píšťalka, Popelka a Veverka Zrzečka. Podívejte se, jak se od dob natáčení Štěpánkové krásky změnily.

V prvním díle slavné pentalogie Básníků s názvem „Jak svět přichází o básníky“ se maturant Štěpán (Pavel Kříž) zamiloval do modrooké a krásné blondýnky, tzv. Borůvky, se kterou přišel poprvé o panictví. Borůvku ztvárnila herečka Miroslava Šafránková.

FOTO:  Nova.cz

Miroslava Šafránková je sestra známější herečky Libuše Šafránkové. Poslední snímek Miroslava natočila před 20 lety, poté se přestěhovala do Německa.

 

FOTO:  Nova.cz

 

Ve druhém díle „Jak básníci přicházejí o iluze“ Štěpán odjíždí studovat medicínu do Prahy. Při brigádě v nemocnici potkává svou druhou velkou lásku a studentku střední zdravotní školy, přezdívanou Jeskyňku. Ani tento vztah však neměl dobrý konec. Jeskyňka (Adriana Tarábková) mu na konci dílu řekla, že je zasnoubená.

FOTO:  Nova.cz

Od roku 1993 se Adriana Tarábková herectví nevěnuje, ale i přesto dostává od svých fanoušků dopisy. Herectví vyměnila za podnikání a stala se majitelkou firmy na obalové materiály.

 

FOTO:  Nova.cz

Třetí díl „Jak básníkům chutná život“ patří Štěpánkové třetí lásce. Tou je učitelka hudby Alena neboli Píšťalka (Eva Vejmělková). Čerstvě promovaný doktor Štěpánek věří, že do třetice by jeho vztah se ženou mohl vyjít.

 

FOTO:  Nova.cz

Kromě herectví vystudovala Eva Vejmělková i psychologii. V současné době si užívá rodinného života se dvěma dcerami a manželem.

 

FOTO:  Nova.cz

 

Ve čtvrtém díle „Konec básníků v Čechách“ přichází zvrat a samozřejmě nová láska. Štěpán se coby rozvedený a nezaměstnaný vrací zpět do rodného města. V tomto díle se stává jeho utěšitelkou lehce odtažitá lékárnice (Tereza Brodská). Ta si vysloužila přezdívku Popelka.

 

FOTO:  Nova.cz

Tereza Brodská se do povědomí diváků dostala díky Básníkům. Nadále se věnuje herectví a je dvojnásobnou držitelkou filmového oceněné.

 

FOTO:  Nova.cz


Poslední díl „Jak básnící neztrácejí naději“ popisuje Štepánovu krizi středního věku. Vztah s Popelkou ztratil jiskru. V nemocnici však Štěpán potkal svou novou lásku, tzv. Veverku Zrzečku (Michaela Badinková). Rázem se do ní zamiloval. Veverka z jeho života zmizí a Štěpán ji objeví až po sedmi měsících. Zrzečka je těhotná a čeká jeho dítě.

 

FOTO:  Nova.cz

Michaela Badinková vystudovala Státní konzervatoř v Bratislavě a v současné době můžete herečku sledovat v seriálu Ulice, ve které ztvárňuje Lenku Hejlovou.

 

FOTO:  Nova.cz


Bude to však jeho poslední vztah? Nebo v šestém díle, který režisér Dušan Klein chce natočit, potká Štěpán další spřízněnou duši? Co myslíte? A jak by se podle vás měla jmenovat?


Komedii Jak svět přichází o básníky si nenechte ujít v neděli v 16:55 na Nově.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neuvěřitelná proměna! Podívejte se, jak se změnil Malfoy a další herci z Harryho Pottera!

NA TO SE NEZAPOMÍNÁ: Seriály, které znal v 90. letech každý puberťák!

 

 

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady