10 věcí o Matrixu, které jste nevěděli. Jak dnes vypadají jeho herci?

10 věcí o Matrixu, které jste nevěděli. Jak dnes vypadají jeho herci?

Nova Cinema dnes uvede akční sci-fi film od režisérské dvojice Andy Wachowski a Lana Wachowski Matrix. Jak dnes vypadá slavný Neo, Morpheus, a co jste o tomto filmu zaručeně nevěděli?

 1. První díl série, film Matrix, byl v roce 2012 zařazen mezi chráněné kulturní poklady Spojených států amerických

 

FOTO:  Warner Bros
 

 

2. Při velkolepé přestřelce v hale nebyly poletující kousky zdi vytvořeny ani upraveny počítačem. Ve zdech a sloupech byly malé nálože, jejichž výbuchy dostatečně efektně simulovaly dopady kulek. 

3. Film získal Oscary v kategoriích: nejlepší film, zvukové efekty, vizuální efekty a zvuk. Navíc získal tato ocenění v rok, kdy měl premiéru snímek Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999), čímž se z něj stal první film, který získal Oscara za speciální efekty v soupeření s kterýmkoli filmem ze série Hvězdných válek. 

CELÉ EPIZODY POŘADŮ A SERIÁLŮ ZDARMA. ZDE!

 4. Hlavní roli Nea mohli hrát Ewan McGregor, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Val Kilmer nebo Will Smith. Všichni ale nabídku autorů "podivného, zmateného sci-fi filmu" po shlédnutí scénáře odmítli. A tak se otevřela cesta ke slávě pro Keanu Reevese (50).

 

 

5. V polovině roku 2002 byla známá scéna zpomalené střelby a uhýbání před kulkami napodobena už ve 20 různých filmech.    

6. Nápad k natočení Matrixu se v hlavách sourozenců Andyho a Lany Wachowských formoval od té doby, kdy plánovali napsat komiks. Ještě před svým režijním debutem Past (1996) dokončili scénář a postupem času ho pilovali k dokonalosti. 

7. Hlavní ženská hrdinka Carrie-Anne Moss (47)  si během natáčení zvrtla kotník, ale nikomu to neřekla, dokud nebyl film dotočen, protože se bála, že by ji přeobsadili. Později prozradila, že v bojových scénách trpěla velkými bolestmi.  

 

 

8. Celý film měl být původně především ukázkou nejmodernějších počítačových triků, kterých byl kdo schopen a příběh byl upozaděn. Po obrovském ohlasu filmu se děj rozvinul a domyslel, takže v obou pokračováních už je příběh na prvním místě.

9. Sluneční brýle, které se staly žádaným zbožím, vyrobila pro film irská firma Blinde, která se pyšní tím, že brýle vyrábí ručně. Byly vytvořeny speciálně pro film a pro každou postavu zvlášť. 

 

 Takhle se změnili Morpheus (Laurence Fishburne, 53 let) a agent Smith (Hugo Weaving, 54 let).

 

10. Keanu Reeves si při tréninku na film poranil krk a čtyři měsíce trénoval kung-fu s ochranným krunýřem. Bojová umění ho natolik zaujala, že v jejich tréninku pokračoval i po skončení natáčení.

 

FOTO:  facebook.com
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

EXKLUZIVNÍ VIDEA: Ty nejlepší zkažené klapky z našich pořadů a seriálů

DVOJNÍCI Z ULICE: Některé podoby jsou neuvěřitelné!

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady