Dcera Asterové o Pohádkáři: Eva Herzigová je superžena!

Dcera Asterové o Pohádkáři: Eva Herzigová je superžena!

V novém filmu Pohádkář hraje i mladá naděje českého filmu Anna Linhartová. V rozhovoru prozradila nejen to, jestli se také někdy musela rozhodovat mezi dvěma partnery.

Jak jste se dostala k Pohádkáři?
Oslovil mě Vladimír Michálek. Viděla jsem jeho filmy Zapomenuté světlo a Je třeba zabít Sekala, tudíž jsem se spolupráce samozřejmě nemohla dočkat.
 

Splnilo pak natáčení vaše očekávání?
Natáčení Pohádkáře bylo asi nejlepší a nejpohodovější natáčení, které jsem kdy zažila. Vladimír Michálek je úplně skvělý, je to jediný režisér, který je v pohodě a přijde mi, že nemá furt nějaký problémy a není ve stresu. Práce se naplánovala, a prostě to tak bylo. Všechno fungovalo. Když ostatní viděli, že to pana Michálka baví, tak to začalo bavit i je. To natáčení bylo prostě úplně bez chyby. Jestli by každý natáčení bylo takový, jako tohle, tak bych to dělat chtěla.

Jakou hrajete dceru? Vtipného glosátora, diblíka, vrbu?
Spíš jsem taková vrba. Hraju úplně normální holku, co má ráda svého otce, jehož hraje Jiří Macháček. Jsem jediná osoba, ke které je upřímný. Je to vedlejší, ale klíčová role. Důležití jsou samozřejmě oni tři – Macháček, Herzigová, Geislerová.
 

Jak jste si s Evou Herzigovou a Aňou Geislerovou sedly?
S Aňou nemáme společnou scénu, takže jsme se vlastně nepotkaly. S Evou máme jednu scénu. Poznala jsem ji jako takovou superženu. Nikdy jsem nikoho takovýho neviděla. Je krásná, sexy, chytrá, okouzlující a jako herečka nás všechny strčila do kapsy. Vyzařuje z ní energie a hrozná síla. Je výjimečná.


O čem jste se bavily mezi záběry?
O vaření! Také vaří moc ráda, tak jsme sdíleli oblíbené kuchaře a oblíbená jídla.

FOTO:  TV Nova


A jaký byl Jiří Macháček jako otec?

Byl super, vtipný a milý. Nehraje tady zrovna vtipálka a šprýmaře, ale je moc dobrý. Měli jsme takový sedánky, kdy se mnou sdílel životní moudra. Říkal, ať nekončím s herectvím. Že mu přijdu dobrá (smích).
 

Byla jste někdy rozkročená mezi dvěma partnery podobně jako Macháčkova postava?
Ano, byla.
 

Takže pro svého filmového otce máte pochopení?
To úplně ne. Vadí mi, jak ta postava všechno tají. Jak vytváří neskutečnou pavučinu lží. To je hrozný.

Už jste Pohádkáře viděla?
Ano a moc se mi líbil. Vůbec nevím, jakou to má cílovou skupinu a do jakého žánru to spadá. To mi přijde skvělý a sama jsem zvědavá, jak diváky osloví. Je to také první film, na který jsem fakt pyšná. Jinde si hodně vadím, nedokážu se poslouchat, ani na sebe koukat. Tady mi nevadí, jak vypadám a funguju…
 

Jaké jsou vaše herecké vzory vzory? S kým byste chtěla pracovat?
S Leonardem DiCapriem, to je nejlepší herec na světě. A s Meryl Streep. V tomhle člověk nemůže být originální (smích). Na natáčení historického filmu The Last Knights jsem se seznámila s Clivem Owenem, ten byl také moc fajn. Z režisérů mě nejvíc přitahuje Quentin Tarantino. On je prostě legenda.

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady