Cena Michala Velíška 2014: Nominujte svého hrdinu!

Cena Michala Velíška 2014: Nominujte svého hrdinu!

Bývají to zpravidla nenápadní lidé a o svých činech mluví skromně. Když se jich zeptáte, jestli se nebáli riskovat vlastní zdraví nebo život pro druhého, odpovídají: „Udělal by to každý.“ Řeč je o lidech, kteří se ocitli v hraniční situaci a bez ohledu na následky pro ně samotné zasáhli, když šlo jiným o zdraví nebo o život.

A právě takovým lidem vyjadřuje již devátým rokem Nadace ADRA a televize Nova veřejné uznání prostřednictvím Ceny Michala Velíška. Víte-li o někom, kdo v období od 13. září 2013 do 13. září 2014 vykonal čin hodný ocenění? Nominujte jeho příběh až do 15. října.

Registrační formulář najdete zde:Cena Michala Velíška


Nehledáme filmové hrdiny, ale „obyčejné“ lidi s neobyčejnými postoji a jsme hrdi na všechny nominované, dospělé i děti. Podmínkou však je, aby hrdiny nebyli ani lékaři, zdravotníci, policisté, vojáci, záchranáři, hasiči či jiní profesionálové. Ze všech došlých nominací výbor tohoto ocenění vybere dle statutu tři finálové příběhy. 


Mám velkou radost, že můžeme zase po roce vyjádřit uznání a poděkování všem, o jejichž statečném jednání se dozvíme. Vždyť všichni tito lidé jsou světu možná jen jednou osobou, ale jedné osobě se stávají celým světem,“ říká předsedkyně správní rady Nadace ADRA Miroslava Žaludová.

Lukáš Voborník získal Cenu Michala Velíška v roce 2013: 

Podnětem k tomuto projektu se stal čin střihače televize Nova Michala Velíška, který byl 13. září 2005 zabit na Karlově náměstí v Praze. Neváhal se zastat neznámé mladé ženy před násilníkem, třebaže měl sám v kočárku ani ne roční dcerku. Od té doby jsou každoročně oceňováni děti, muži a ženy, lidé různých povolání, věku, odlišných životních zkušeností i názorů, kteří projevili podobnou odvahu jako Michal Velíšek. 

Cílem tohoto dlouhodobého projektu pod patronací paní Ivy Velíškové je zviditelnit postoje slušnosti, odvahy a statečnosti, které by neměly chybět v chování každého z nás. Záštitu nad celým projektem přijal jako každý rok primátor hlavního města Praha.


Více informací o průběhu Ceny Michala Velíška 2014 naleznete na www.nadace-adra.cz

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady