• TV Nova
  • TAJEMSTVÍ seriálu Chalupáři: Proč Sovák nikdy nesundával čepici?

TAJEMSTVÍ seriálu Chalupáři: Proč Sovák nikdy nesundával čepici?

TAJEMSTVÍ seriálu Chalupáři: Proč Sovák nikdy nesundával čepici?

Seriál Chalupáři, který můžete sledovat každou neděli na Nově, dokáže překvapit i po čtyřiceti letech. Podívejte se na zajímavosti, které jste o seriálu Chalupáři nejspíš vůbec netušili.

JINÝ HEREC
Možná jste netušili, že hlavní postavu Evžena Humla měl hrát původně Jaroslav Marvan. Ten ale krátce před natáčením zemřel, a tak režisér František Filip musel roli přeobsadit. Vybral si Jiřího Sováka a ten v letních příhodách z malebné vesničky Třešňová exceloval.


Podívejte se:

Poznáte ji? Jako malá hrála v Chalupářích, teď je slavná herečka


BEZ ČEPICE ANI RÁNU

V celém seriálu je jen jediná scéna, kdy můžete vidět Evžena Humla bez čepice. Rádiovka k němu totiž neodmyslitelně patřila od prvního do posledního dílu a nesundávat ji z hlavy byl nápad přímo Jiřího Sováka.


Podívejte se:
Proč filmaři zamkli komparzisty? Čtěte TOP 5 zajímavostí o seriálu CHALUPÁŘI!
 

VYSOKÉ PLATY
Herci si díky Chalupářům přišli na tehdejší dobu na poměrně slušné částky. Josef Kemr a Jiří Sovák si za celé natáčení připsali na účet 70 000 Kčs, což odpovídá přibližně dnešnímu tři čtvrtě milionu. O mnoho spokojenější ale mohl být Vladimír Menšík, který si vydělal 108 tisíc, na dnešní poměry tedy asi 1 200 000.


 

LÁSKA NA PLACE
Hana Maciuchová si v Chalupářích zahrála partnerku Jiřího Schmitzera. Ve skutečnosti byl ale její životní láskou jiný z kolegů – o dvacet let starší herec Jiří Adamíra, který měl v seriálu roli lékaře.

Nepřehlédněte:
Ty nejlepší (ne)povedené klapky s Hanou Maciuchovou z Ulice


HRÁLA MLADICI

Hana Maciuchová si v populárním českém seriálu zahrála mladinkou kadeřnici Vlastičku, která měla těsně po vyučení. Ve skutečnosti ale bylo herečce 30 let, i když díky krátkým vlasům vypadala pořád jako holčička, a tak si mohla dovolit o deset let mladší postavu bez problémů zahrát.


ŘIDIČ BEZ ŘIDIČÁKU
Nezapomenutelný Vladimír Menšík si v seriálu zahrál bodrého řidiče autobusu Tondu Čiháka. Při natáčení ale autobus neřídil, protože to jednoduše neuměl.

FOTO:  oficiální zdroj

Podívejte se:
Na samotě u lesa po 40 letech: Chalupu dědy Komárka nepoznáte! A tohle jste věděli?


ZAKÁZANÝ MATUŠKA

Úvodní znělka se pouštěla nějaký čas bez zpěvu Valdemara Matušky. Důvodem byla jeho emigrace do USA. Po roce 1989 se ale naštěstí vše vrátilo do starých kolejí, a jeho hlas tak opět ohlašuje začátek a konec oblíbeného seriálu.


 

Nepřehlédněte:
ZAJÍMAVOSTI o filmu Marečku, podejte mi pero: Hliník si vysloužil pamětní desku!

Šokující fakta o filmu SLUNCE, SENO, JAHODY: Pravé facky a výslech na policii!

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady