Premiéra: Hřebejkovo zakázané uvolnění rozesměje léto!

Premiéra: Hřebejkovo zakázané uvolnění rozesměje léto!

Nový film režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Kolečka Zakázané uvolnění má za sebou úspěšnou premiéru. Odehrála se ve středu 4. června v pražském kině Lucerna a nenechaly si ji ujít herečky Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Jana Stryková, které excelují v hlavních rolích, ani Igor Orozovič, jenž jim ve filmu zdatně sekunduje.

Předpremiéra Zakázaného uvolnění se konala již 1. 6. nedaleko místa, kde se vloni v létě natáčelo – v bohumínském letním kině.

Jednoduchý příběh, odehrávající se během jednoho svatebního dne v zapadlé vesnické hospodě, v autorsky originální verzi míchá klíčové ingredience: svatbu, lásku, zradu, smrt, gradující emoce, překvapivou pointu.

Zakázané uvolnění v horkých letních dnech nabízí divákům příjemné rozptýlení a také cenná zjištění. Například že tou, která je zamilovaná do ženicha, nemusí být nutně nevěsta. Že se ne vždy vyplatí vsadit všechny peníze na jeden zápas, ale za tu chvíli naděje to dost možná stojí. A že na prozrazení některých tajemství nikdy není ten správný moment.


Zakázané uvolnění je filmovou adaptací stejnojmenné úspěšné divadelní hry z repertoáru A Studia Rubín. „Asi největší devizou Zakázaného uvolnění je specifický humor Petra Kolečka a režiséra inscenace Daniela Špinara. Myslím, že každá výborná komedie má mít smích i tragické momenty, a čím blíž jsou k sobě, tím lépe,“ říká Jan Hřebejk.


Na jevišti i na plátně v hlavních rolích excelují tři skvělé herečky Zuzana Stavná (nevěsta Klára), Hana Vagnerová (svědkyně ženicha Iveta) a Jana Stryková (barmanka Vladana).

Filmový scénář však přivádí na scénu i dva muže – Ondřeje Sokola (ženich Štěpán) a Igora Orozoviče (svědek nevěsty). „Ondra Sokol s Igorem Orozovičem holkám zdatně sekundují. My jsme od začátku věděli, že do filmu přidáme linii chlapů, o kterých se v divadelní hře mluví. Scény kluků vlastně nastavují určité zrcadlo tomu, co o nich holky říkají. V divadle to můžou říkat beztrestně, tady se ukáže, že to možná je trochu jinak,“ doplňuje Petr Kolečko. A jaká další překvapení čekají na diváky, kteří Zakázané uvolnění znají z Rubínu? „Hlavně seznámení se s ženichem Štěpánem, které myslím posouvá celou optiku té věci, dále šunkové rolky, pár nových fórů, nová prostředí a také trochu jiný konec,“ odpovídá autor.


Producentem filmu Zakázané uvolnění je společnost love.FRAME, koproducentem Europe Easy Energy. Hlavním partnerem je TV NOVA a distributorem BONTONFILM.
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady