MICHAEL BUBLÉ VYSTOUPÍ V LEDNU POPRVÉ V PRAZE

MICHAEL BUBLÉ VYSTOUPÍ V LEDNU POPRVÉ V PRAZE

Prodal více než 45 miliónů alb. Přes dva milióny diváků navštívilo jeho poslední turné a zahájení jeho letošní To Be Loved Tour si jen v Londýně nenechalo ujít přes 170 000 lidí.

Michael Bublé - jedna z největších hudebních hvězd současnosti míří konečně i do České republiky! Svědkem jeho české koncertní premiéry bude 24.ledna příštího roku O2 Arena.

Vstupenky jsou k zakoupení v Sazka Ticket (www.sazkaticket.cz). Nejlevnější lístky z šesti cenových kategorií stojí 1290 korun, nejnáročnější diváci si mohou pořídit za 3990 korun tzv. platinové vstupenky, v jejichž ceně bude zahrnut rovněž luxusní raut. Tyto lístky jsou dostupné výhradně v síti Eventim.


MICHAEL BUBLÉ
Michael Bublé se narodil 9.září 1975 v Burnaby v Kanadě a v dětství netoužil po ničem jiném než stát se hokejistou. "Strašně moc jsem chtěl hrát hokej profesionálně, ale neměl jsem na to dost talentu. Kdybych byl v hokeji jen trochu dobrý, zpěvákem bych se pravděpodobně nikdy nestal". nechal se slyšet dnes trojnásobný držitel Grammy a mnohonásobný vítěz Juno Awards.
Mladý Bublé tak obrátil svoji pozornost k druhé své vášni - hudbě. Od šestnácti vystupoval pravidelně po nočních barech, účastnil se a vítězil v talentových soutěžích, sbíral zkušenosti před televizní kamerou a v jednadvaceti letech vydal své první album BaBalu. To ale (stejně jako jeho další dvě nezávislé nahrávky) zůstalo širší veřejností takřka bez povšimnutí. V roce 2000, kdy už stál před rozhodnutím opustit i tento svůj sen, konečně přišel kýžený zlom - na svatbě dcery premiéra Briana Mulroneyho, kde Bublé toho večera zpíval, byl představen Davidu Fosterovi - věhlasnému producentovi, který spolupracoval např. s Madonnou, Michaelem Jacksonem, Whitney Houston nebo Destiny's Child. Prvním výsledkem jejich spolupráce bylo album Michael Bublé, které spatřilo světlo světa 11.února 2003 a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Deska se stala no.1 v Austrálii a na Novém Zélandě, v Kanadě, Anglii či Itálii se umístila v první desítce a kromě několika multiplatinových prodejních ocenění vynesla Bublému také jeho první Juno Awards (kanadskou obdobu Grammy). O dva roky později uvedl Bublé na trh desku It's Time, se kterou již obsadil prakticky celou Evropu, kde se prodaly 2 z celkových 6 miliónů kopií tohoto alba. V roce 2007 Michael Bublé dobyl i poslední odolávající teritoria, včetně Spojených států a jejich nejprestižnější BillBoard TOP 200 hitparády, kde si to jeho novinka Call Me Irresponsible zamířila po prvním týdnu prodeje rovnou na 1.příčku. A stejně tak debutovala na vrcholu BillBoard chartu i všechna tři následující alba - Crazy Love (2009), Christmas (2011) a letošní novinka To Be Loved, která byla no.1 také v dalších šestnácti zemích.

Před začátkem léta se Bublé s tímto albem rozjel na rozsáhlé světové turné, které zahájil deseti vyprodanými koncerty v Londýně a pěti v Dublinu. Po právě probíhající sérii čtyřiceti vystoupení ve Spojených státech se počátkem nového roku do Evropy vrátí na další tři desítky koncertů. Včetně jeho první zastávky v České republice - 24.ledna v O2 Arene.

Koncert pořádá společnost NU COAST.

Více na www.michaelbuble.com

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články