Domácí násilí v seriálech: Zažívá to samé i Bartošová?

Domácí násilí v seriálech: Zažívá to samé i Bartošová?
Zdroj: Martin Mithofer

Iveta Bartošová musí zvládat jednu pohromu za druhou. Kromě poruchy osobnosti a závislosti na alkoholu čelí zřejmě i domácímu násilí. Útoky svého partnera Josefa Rychtáře označuje za „zkraty“ a přechází je mávnutím ruky. Právě takové jednání spojuje všechny oběti domácího teroru, což se objevilo v nejednom seriálu.

Sladké řeči, hezké dárky a společné výlety. Romantika ale najednou naráží na realitu. Objevují se první hádky a pak to přijde – první rána následovaná omluvou a dalšími sliby. Oběť tak získá pocit, že si to vlastně zasloužila. A vše se opakuje. Bezmoc a život v neustálem stresu pak často končí závislostí na alkoholu, přičemž násilí se stupňuje a oběť neví, jak ze vztahu ven.

FOTO:  isifa.com


Myslíte, že jsme vám popisovali příběh Ivety Bartošové? Omyl. Tohle trápení si zažily desetisíce žen po celém světě a do seriálů ho promítají i naši scenáristé. Libuška Neumannová, postava ze seriálu Ulice, si prošla peklem, když se po idylickém začátku jejího vztahu s Eliášem objevily první problémy. Ten ji nejen bil, ale i sledoval na každém kroku, znásilňoval a podporoval její závislost na alkoholu. I když se Libuška z tyranova sevření nakonec vymanila, se životem padlé zpěvačky ji i přesto spojuje mnoho paralel.

Připoměňte si, co všechno si Libuška s Eliášem vytrpěla:


Násilí se přitom nevyhnulo ani seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Kolotoč návratů a útěků od tyranského manžela si zažila i týraná Majka v podání Daniely Šinkorové. Neustálé sliby o tom, že už se změnil, a následné tvrdé zjištění, že všechno byly jen lži. Tito muži jsou většinou mistři manipulace a přetvářky, a tak nedají okolí nejmenší důvod myslet si, že je ve vztahu něco v nepořádku. O to těžší je potom pro takto týranou ženu muže opustit, a tak často utápí své trápení v alkoholu.

Podívejte se, jak Daniela Šinkorová mluví o své náročné roli:

Naše hrdinky nad domácím násilím zvítězily, Ivetu to zřejmě teprve čeká. A není sama. Vždyť domácí násilí se podle posledních průzkumů vyskytne v každé osmé rodině! Pokud jste vy sami obětí podobného jednání či víte o někom z vašeho okolí, neváhejte kontaktovat třeba Bílý kruh bezpečí.


Čtěte také:
Případ Bartošová ve Speciálu Nočních Televizních novin: Macura a Rychtář v přímé konfrontaci!
Bartošová není sama: Tyhle české hvězdy taky semlela závislost. Ale zvítězily!
Iveta Bartošová: Než padla na dno, byla hvězdou. Připomeňte si, jak vypadala.
Bývalá hospodyně Bartošové promluvila: Rychtář se o Ivetu stará jako o miminko
Džambulka o napjatém soužití s Rychtářem: Pepa za nic nemohl... byl to jenom zkrat!
 


 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady