• TV Nova
  • DOKTOŘI Z POČÁTKŮ odhalují: Zvučná herecká jména v rolích, které byste nečekali!

DOKTOŘI Z POČÁTKŮ odhalují: Zvučná herecká jména v rolích, které byste nečekali!

DOKTOŘI Z POČÁTKŮ odhalují: Zvučná herecká jména v rolích, které byste nečekali!
Zdroj: Lenka Hatašová / TV Nova

Osudem zlomený doktor v podání Martina Stránského, Marek Vašut v roli hulvátského hospodského, Václav Postránecký jako laskavý lékař, vědkyně závislá na lécích a jídle ztvárněná Halinou Pawlowskou, Martin Písařík hrající vesnického blázna, místní nepoctivec interpretován Josefem Cardou a kráska s dobrým srdcem s tváří Jitky Ježkové. Nejen na tyto svérázné obyvatele se můžete těšit! Zjistěte více!

Nejen o lékařském prostředí, pacientech a překonávání překážek, ale také o chuti do života kořeněné svérázným humorem a láskou je nový původní seriál TV Nova Doktoři z Počátků. Představujeme vám hlavní aktéry:


Martin Stránský
MUDr. Ota Kovář

FOTO:  Archiv TV Nova

Ota je doktor ve zkušební lhůtě v mezní životní situaci. Jeho dceru Míšu srazil na ulici zfetovaný řidič a způsobil jí doživotní zmrzačení. Bývalá žena se navíc s dcerou stěhuje do zahraničí. Ota přišel skoro o vše. Rozhoduje se proto začít znovu a na jiném místě. Odpoví na inzerát MUDr. Panenky z Počátků, který hledá svého nástupce. Ota Kovář tak odjíždí z Kamenice a začíná nový život právě v Počátkách. Duši má ale zraněnou a je těžké se s ním sblížit.

„Myslím, že to vypadá na velmi dobrou partu. Teď momentálně nejvíc točím s Václavem Postráneckým a s paní Termerovou. Zkrátka myslím, že rozhodně je na koho se těšit,“ říká Martin Stránský o natáčení.


Václav Postránecký MUDr. Jan Panenka

FOTO:  Archiv TV Nova

Vesnický doktor na sklonku své profesní kariéry. Ale i on chce ještě jednou začít znovu. Charakterizuje ho vlastnost vidět v lidech vždy to lepší a jeho láska ke včelám. Jeho první láskou byla Josefka, jejich cesty se ale rozešly. Jak to s jejich vztahem teď bude dál? Zrestituoval ve vesnici majetek po předcích, bývalou farmu zvanou „Včelín“ bezplatně pronajímá resocializačnímu centru pro bývalé závislé.

„Je to takový šťastný člověk, kterému se nic nedaří, lidi ho mají rádi, ale ta, kterou on by rád viděl po svém boku, tak ta s tím má nějaké problémy. Tenhle seriál má právě ty půvaby, že je o obyčejných věcech, o těch věcech, kde mohou empatii pocítit všichni diváci,“ popisuje svou postavu i děj seriálu Václav Postránecký.


Lenka Termerová – Josefka Suková

FOTO:  Archiv TV Nova

Josefa Suková je pragmatická, pracovitá žena, majitelka a prodavačka v konzumu, celý život se o někoho starala. Zklamaná odchodem své první lásky Jana Panenky se brzy vdala, měla dceru, nepříliš povedené manželství. Má smysl pro břitký humor a ve vesnici je přirozenou autoritou. Jejím světlem v životě je vnučka Markétka.

Má herečka se svou postavou něco společného? „Já bych ráda, kdybychom se postupem času opravdu hodně sblížily, to by bylo fajn.“

 

Jak se říká, stará láska nerezaví. Toho jsou důkazem i Lenka Termerová coby Josefka a Václav Postránecký – doktor Panenka. V mládí jim to ale kvůli mnoha okolnostem nevyšlo. Jak to bude s jejich vztahem dál? To se dozvíte, když budete sledovat nový původní seriál TV Nova Doktoři z Počátků, který míří na televizní obrazovky už v úterý 25. června.
 

 

Halina Pawlowská – PhDr. Milena Petrů

FOTO:  TV Nova

Klientka resocializačního centra se cítí být nad ostatními v doléčovacím zařízení „nadřazená“. Je to vědkyně, která byla závislá na lécích a jídle.

Byla pro herečku, moderátorku a spisovatelkavás tato role výzvou? „No určitě, já jsem ještě nikdy nebyla herečkou v seriálu. Ale hlavně já jsem vždy hrála role, které jsem si napsala, a tuto jsem si nenapsala, takže je to v podstatě takový rozkol, že hraju cizí text. Jsem tak na stejné úrovni s ostatními herci, přitom nemám žádné herecké vzdělání.“


Martin Písařík – Jaroušek

FOTO:  Archiv TV Nova

Jaroušek pomáhá, kde je třeba, je retardovaný, ale ne úplný blázen, občas má postřehy jako nikdo jiný, nos na lidi a přímočaré, ale v podstatě správné soudy.

„Pro mě je to velká herecká výzva, je to zase něco úplně jiného. Je to rozhodně zajímavá zkušenost hrát někoho, kdo má ty emoce zcela jinak postavené," říká Martin Písařík. A váhal nad přijetím této role? „Člověk samozřejmě vždycky všechno zvažuje, ale tady mě přesvědčila ta role, kterou hraju.“


Sabina Laurinová – Marta Vaňková

FOTO:  TV Nova

Klientka resocializačního centra, které byly odebrány dvě děti. Ty jsou nyní v péči prarodičů, ona je neschopná výchovy, spolu s manželem alkoholička. Má poslední šanci, jinak o své děti přijde.

V seriálu hraje Sabina Laurinová po delší době, jak si to užívá? „Mě to moc baví, akorát člověk musí být maximálně koncentrovaný a musí se snažit rozprostřít svoji energii a svoje síly, aby mu vydržely přes celý den, protože to natáčení je někdy docela náročné.“


Marek Vašut
Ruda Řezáč

FOTO:  TV Nova

Ruda zdědil po rodičích hospodu a sní o tom, že jednou zbohatne. Je zároveň v Počátcích i starostou. Je sice přirozeně inteligentní, ale také je to arogantní hulvát. Má své plány, a když on něco chce, tak toho také dosáhne! Není moc oblíbený, ale má respekt.

„Je to hospodskej, kterej ve vesnici žije dlouho a myslí si, že tam má o trochu více práv, než mu ve skutečnosti náleží," popisuje svými slovy Rudu jeho představitel Marek Vašut.


Marek Vašut se promění z lamače dívčích srdcí s charismatem na rozdávání v arogantního dědice hospody, který sní o tom, že zbohatne. Svou image změnil Marek Vašut právě kvůli novému původnímu seriálu TV Nova Doktoři z Počátků, který na obrazovkách uvidíte už 25. června ve 20:20.
 

 

Václav Jílek – Ondřej Bílek

FOTO:  TV Nova

Ondřej právě dostudoval psychologii a stal se terapeutem. Chce se v budoucnu věnovat problematice závislých a pomáhat. Do Počátků přijíždí na kole a s ruksakem, aby „studoval“ život v doléčovacím zařízení. Zajímají ho lidé, kteří bojují se svými „démony“.

A co by Doktorům z Počátků Václav Jílek popřál? „Hlavně aby se to líbilo, podle scénáře mi to přijde jako vtipný, zajímavý seriál se zajímavým tématem.“


Jitka Ježková a David Prachař – Iva Macková a Zdeněk Macek

FOTO:  TV Nova

Iva je hezká submisivní žena s dobrým srdce, takzvaná „biožena“. Její vášní je zahradničení a zdravá výživa. Do Počátků se stěhuje se svým manželem z Prahy – bohatým podnikatelem a dvěma pubertálními dětmi. Iva přesvědčila celou rodinu, tak trochu proti její vůli, k životu na venkově. Než si vesnici „pražáci“ získají na svou stranu, stávají se terčem veselí a vtípků.


Nela Boudová – Vanda Řezáčová

FOTO:  TV Nova

Kdysi krásná, ale stárnoucí, rozvedená, trochu zahořklá, nesnáší vesnici, bratra, pro kterého pracuje jako servírka v jeho hospodě, i svou práci. Vlastně má ráda jen svého syna Filipa, ale na jeho výchovu úplně nestačí. Utekla by kamkoliv, je to žena na lovu, chce chlapa, který by ji zabezpečil a vysvobodil.


Josef Carda – Vašek Paděra

FOTO:  TV Nova

Venca je důležitá osoba na Včelíně (doléčovací zařízení) , hlavně ve svých očích, ale je to nečestný člověk. Bere od „pacientů“ peníze za to, že nevidí, a je pravá ruka Rudy Řezáče.


Michaela Sejnová – Markéta Suková

FOTO:  TV Nova

Klidná, jemná, pracovitá a veselá sestřička, ideální typ pro romantickou lásku, ve kterou doufá. Pracuje v ordinace Jana Panenky a později Oty Kováře. Dvakrát se zamiluje a vypadá to, že dvakrát nešťastně.

 

Vztahy, láska, naděje a nové „počátky“ se vám otevřou přesně 25. června ve 20:20 na TV Nova.

 

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA:
Nový původní seriál TV Nova Doktoři z Počátků startuje už v úterý 25. června!
Padla první klapka nového původního seriálu TV Nova Doktoři z Počátků!Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady