John Travolta unese vlak už dnes na Nově

John Travolta unese vlak už dnes na Nově
Zdroj: Archiv TV Nova

Sobotní večer na TV Nova bude patřit americkému akčnímu filmu Únos vlaku 123. V hlavních rolích se představí John Travolta, co by záporák, a Denzel Washington, co by klaďas a muž z lidu. Samotný film je remakem úspěšného snímku z roku 1974 Přepadení vlaku z Pelhamu. Režisérské taktovky remaku se ujal Tony Scott bratr slavnějšího Ridleyho, který v několika momentech nechává vzpomenout na šlágr ze 70. let.

Postava Denzela Washingtona se původně jmenovala Zachary Garber, ale jako poklona Walteru Matthauovi byla jeho postava přejmenována na Waltera Garbera. Walter Matthau hrál v původním filmu poručíka Garbera, v nové verzi se však z poručíka stal obyčejný dispečer newyorského metra. Na Waltera Matthaua odkazuje ještě jeden moment, a to když Denzel Washington nosí žlutou košili s barevnou kravatou. Tyto barvy, avšak v obráceném pořadí, nosil právě Matthau v originálním snímku z roku 1974.

 


Washington musel kvůli své roli hodně přibrat. Podařilo se mu nabrat asi 16 kilo, a to především díky nočnímu pojídání hamburgerů a dalšího kalorického jídla. Pro Washingtona a režiséra Scotta to nebyla první spolupráce. Klidně by se dalo říct, že Denzel je Scottův dvorní herec. Vypovídají o tom snímky Nezastavitelný, Déjá Vu, Muž v ohni nebo Krvavý příliv.

FOTO:  Archiv TV Nova

John Travolta roli získal údajně na doporučení samotného Denzela Washingtona. Role záporáka mu svědčila natolik, že si ještě většího padoucha zahrál ve filmu Bez Soucitu.
 

 

Americký akční film Únos vlaku 123 mohou diváci sledovat dnes ve 20:20 na Nově.

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady