• TV Nova
  • Dallas: Kdo byl největším záporákem a kdo sex symbolem?

Dallas: Kdo byl největším záporákem a kdo sex symbolem?

Dallas: Kdo byl největším záporákem a kdo sex symbolem?

Seriál z prostředí ropných magnátů se stal před dvaceti lety televizním fenoménem. Hlavními postavami tohoto kultovního seriálu jsou členové zámožné rodiny Ewingových, která vlastní naftařskou společnost Ewing Oil. Pojďte si připomenout, o koho jde.

Přestože by si členové rodiny měli být blízcí a pomáhat si, v této to tak úplně neplatí. Tato výstřední rodinka je prorostlá intrikami a podlými činy. Její zámožní členové pobývají na opulentním ranči Southfork, právě nedaleko amerického Dallasu. 

Zakladatelem společnosti Ewing Oil byla hlava rodiny Ewingů – Jock. Jeho manželkou byla Eleanor, známější však pod familiárním označením Miss Ellie – dobrosrdečná postava s typickým maminkovským úsměvem na tváři, s níž měl patriarcha rodiny tři syny.
 

 
Velkou pozornost diváků si získala především postava nejstaršího z trojice bratrů – kontroverzního J. R. alias „Džejára“, kterého dokonale ztvárnil Larry Hagman. Tato postava, s neodmyslitelným kloboukem na hlavě, jistě žádného z diváků nenechala v klidu. Nesmlouvavý obchodník a velký svůdce žen budil jak sympatie, tak opovržení. Údajně jde o největšího televizního záporáka všech dob.
 

Čtěte také:
Nejúspěšnější televizní drama všech dob se vrací!
Pamela z Dallasu, pýcha plastické chirurgie
Nové díly Dallasu: Bobby bude bojovat o život!

Jeho zákonnou manželku – citlivou Sue Ellen, bývalou Miss Texas, kterou v seriálu ztvárnila krásná Linda Gray – jeho neustálé milostné avantýry ničily, a tak se čím dál častěji uchylovala ke sklence alkoholu. Nová řada seriálu však slibuje novou a silnější Sue, takže se diváci rozhodně mají na co těšit.
 

 
Pravým opakem Džejára je nejmladší syn Ewingových – Bobby, v podání Patricka Duffyho. Ač jde o bratry, hořel mezi nimi znesvářený boj. Bobby byl krasavec seriálu, jeho srdce však patřilo dceři nepřítele a bývalého společníka otce klanu Jocka Ewinga – Pamele Barnesové neboli Pam, se kterou měl téměř idylický vztah.
 

S postavou okouzlující Lucy, dcery prostředního z bratrů Ewingů – Garyho, se setkáme i v nové řadě Dallasu, kde tato velmi přitažlivá, avšak trochu rozmazlená blondýnka rozhodně nemůže chybět. 

Slavní herci z Dallasu: Ti ale zestárli
Nový Dallas už mluví česky! Víme, kdo nadaboval "Džejára" a spol.
Sue Ellen z Dallasu: Prozradila Prásku, proč tak dobře vypadá!
 

Nezapomeňte, že na některé hrdiny seriálu Dallas se můžete těšit v lednu 2013, kdy televize Nova přinese novou sérii tohoto kultovního seriálu.

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady