POCTA Josefu Škvoreckému: Sledujte zdarma tři filmy podle jeho díla!

POCTA Josefu Škvoreckému: Sledujte zdarma tři filmy podle jeho díla!
Zdroj: TV Nova

Farářův konec, Zločin v šantánu a Tankový prapor – české klasiky, jejichž společným jmenovatelem je nedávno zesnulý Josef Škvorecký. K uctění jeho památky vám tyto skvělé filmy přináší videoportál VOYO zdarma.

Připomeňte si dílo Josefa Škvoreckého třemi skvělými filmy, které přinášíme ve spolupráci s VOYO.cz. Vychutnejte si drama, komedii i hořké svědectví z dob tuhé totality. Pro přehrání všech filmů je nutná registrace – nicméně sledovat je můžete zdarma.

Farářův konec
V jedné malé horské vsi neměli faráře. Děda, bába a mladičká matka s nemocným dítětem v náručí se proto vypravili dolů do města, aby tam dítě nechali pokřtít. V sakristii kostela našli kaplana. Téměř násilím ho museli přesvědčit, aby provedl požadované úkony. A stal se zázrak – dítěti se ulevilo. Radost a vděčnost vesničanů neznala mezí. Dokonce zazněla i nabídka, aby s nimi kněz odešel do hor, kde je ho víc potřeba. Kdo by tehdy tušil, že jde o pouhého kostelníka, který si převlečen do kněžského roucha zkoušel žehnací gesta..

Zločin v šantánu
V kabaretu Tartaros došlo ke krádeži perlového náhrdelníku a následné vraždě. To vše by mohlo zkompromitovat ministra, který je ctitelem zpěvačky Clary. Je třeba co nejrychleji najít skutečné pachatele...

Tankový prapor
Hrdinou neradostného, i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický (s autobiografickými rysy Josefa Škvoreckého), potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a buzerací důstojnického sboru. Popisuje Danyho milostnou avantýru s manželkou jednoho z důstojníků Janinkou Pinkasovou, jeho vzpomínky na nepřístupnou pražskou dívku Lizetku a především to, jak s přehledem vzdoruje důstojnické blbosti útočící ze všech stran. 

 Sledujte filmy online zadarmo na 7 dní na Voyo. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady