• TV Nova
  • Ulice je přihlášena do mezinárodní prestižní soutěže odbornou epileptologickou společností EpiStop! Získá Ulice cenu Epilepsy 2011 za zvyšování povědomí o epilepsii?

Ulice je přihlášena do mezinárodní prestižní soutěže odbornou epileptologickou společností EpiStop! Získá Ulice cenu Epilepsy 2011 za zvyšování povědomí o epilepsii?

Ulice je přihlášena do mezinárodní prestižní soutěže odbornou epileptologickou společností EpiStop! Získá Ulice cenu Epilepsy 2011 za zvyšování povědomí o epilepsii?
Zdroj: TV Nova

Oblíbený seriál TV Nova Ulice je přihlášen do mezinárodní prestižní soutěže o novinářskou cenu, kterou každoročně vyhlašuje IBE (International Bureau from Epilepsy). Cena je udělována nezávislou porotou a vyhlašuje se jedenkrát do roka pro projekty, které pomáhají zvýšit povědomí o epilepsii a přispívají k porozumění tomuto onemocnění veřejností.

Dějová linka Františka Lišky, chlapce nemocného epilepsií, kterého ztvárňuje jeden z nejnadanějších českých dětských herců Matyáš Valenta, přirozenou formou informuje diváky o této nemoci a na běžných příkladech ukazuje každodenní život nemocných.

Předsedkyně Občanského sdružení EpiStop MUDr. Jana Zárubová aktivity seriálu Ulice podporuje: „Je mi potěšením požádat o spolupráci při nominaci dílů seriálu Ulice o novinářskou cenu za rok 2011 pro pořady, které se významnou měrou zasloužily o pravdivé informování široké veřejnosti o onemocnění epilepsií a přispěly k odstranění mýtů a pověr, které jsou s touto nemocí spojovány.“


Michal Reitler, výkonný producent seriálu Ulice, dodává: „Chceme divákům předkládat realitu tak, jak ji znají. A do běžného života samozřejmě patří i nemoci. Epilepsie se řadí k relativně rozšířeným onemocněním, proto jsme se rozhodli do děje zakomponovat právě člověka nemocného epilepsií. Stejným způsobem se snažíme upozorňovat například i na problematiku domácího násilí.“

Získá Ulice letošní cenu v kategorii Broadcast?

Jak byla Ulice úspěšná v silné mezinárodní konkurenci, se dozvíme v únoru.


Bylo by to první ocenění tohoto druhu, které by putovalo do České republiky.
 

Tisková zpráva
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady