• TV Nova
  • Zaměstnanci a tváře televize Nova se zapisovali do registru dárců kostní dřeně

Zaměstnanci a tváře televize Nova se zapisovali do registru dárců kostní dřeně

Zaměstnanci a tváře televize Nova se zapisovali do registru dárců kostní dřeně
Zdroj: TV Nova

Zaměstnanci a tváře televize Nova neváhali naplnit účel projektu Zapište se někomu do života! na podporu dárcovství kostní dřeně. V rámci kampaně se zapisovali do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) přímo v místě svého pracoviště. Zapsaly se desítky zaměstnanců televize Nova a společností CME a Media Pro Pictures. Ze známých tváří se do ČNRDD vstoupil například Rey Koranteng, Petr Vágner, Iveta Kořínková a další. Do registru dnes vstoupil i generální ředitel televize Nova Jan Andruško.

Ve středu 7. prosince se zaměstnanci a tváře televize Nova rozhodli podpořit projekt Zapište se někomu do života! na podporu dárcovství kostní dřeně. Do sídla TV Nova a do hostivařských ateliérů, kde se natáčí seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2, byla dnes přistavena mobilní odběrová stanice z Oddělení hematologie, biochemie a krevní transfuze z ÚVN Praha ve Střešovicích v čele s MUDr. Janou Navrátilová, lékařkou ČNRDD FN Plzeň.

Odběr krve, který je pro vstup do registru potřeba, dnes podstoupily desítky zaměstnanců a tváří televize Nova a také zaměstnanci společností CME a Media Pro Pictures. Mezi nimi se do registru zapsal také generální ředitel televize Nova Jan Andruško: „S rozhodnutím vstoupit do registru jsem neváhal. Televize Nova se rozhodla podpořit dobrou věc a já bych měl jít svým kolegům příkladem. To, že do registru dárců vstoupím, jsem přislíbil už na říjnové tiskové konferenci k zahájení projektu. Protože však stejně jako Rey Koranteng, který je jednou z 18 tváří projektu, nesplňuji věkový limit do 35 let, pan primář Koza mi udělil čestnou výjimku. Jsem rád, že mi to bylo umožněno.“

Kromě generálního ředitele se přišli do registru zapsat moderátor Televizních novin Rey Koranteng, herec a moderátor Petr Vágner, známý ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, herci Ulice Jakub Štáfek a Jana Birgusová, Ondřej Brzobohatý, který je mj. autorem hudby ke spotům kampaně Zapište se někomu do života! nebo moderátorka Snídaně s Novou Iveta Kořínková.

Spotová kampaň na podporu Českého národního registru dárců kostní dřeně s názvem Zapište se někomu do života!, poběží na obrazovce televize Nova až do 15. prosince 2011. Od začátku kampaně se denně předběžně zapíše nejméně stovka lidí. To je pětkrát víc, než před jejím spuštěním. „Zájem o zápis do registru každým dnem stoupá. Dárcovská centra jsou plně vytížena a už nyní objednávají zájemce o vstup do registru na únor příštího roku,“ sdělila MUDr. Navrátilová. ČNRDD kampaň hodnotí jako mimořádně úspěšnou a odhaduje, že ve výsledku letošní kampaň přinese do registru více dobrovolníků, než tomu bylo v roce 2002, kdy se zapsalo na pět tisíc lidí.
 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady