• TV Nova
  • TV Nova odvysílá nejdiskutovanější díl Soukromých pastí!

TV Nova odvysílá nejdiskutovanější díl Soukromých pastí!

TV Nova odvysílá nejdiskutovanější díl Soukromých pastí!

Již tuto neděli, 31. července 2011, ve 20:00 televize Nova odvysílá další film z cyklu Soukromé pasti. Příběh nazvaný Tatínkova holčička, který získal i prestižní ocenění, znovu rozvíří téma sexuálního zneužívání dětí.

Praha, 28. července 2011 – Díl Tatínkova holčička z cyklu Soukromé pasti znovu míří na obrazovky! Televizní film, který před třemi lety vzbudil mimořádný ohlas a v roce 2009 získal prestižní ocenění na 11. mezinárodním festivalu televizní tvorby v La Rochelle, odvysílá TV Nova tuto neděli 31. července ve 20 hodin. Příběh o zneužívání patnáctileté dívky nevlastním otcem otevírá téma sexuálního zneužívání dětí.

I když samotný snímek ukazuje smutný případ, kdy se Veronika rozhodne oznámení o sexuálním zneužití stáhnout, podobně zneužívané děti mají mnoho možností, jak si říci o pomoc. TV Nova si uvědomuje, jak závažné téma sexuálního zneužívání dětí je, a proto navázala spolupráci s organizací Bílý kruh bezpečí. „Ta obětem poskytuje kombinovanou pomoc – právní, psychologické a sociální poradenství. Služba je diskrétní a odborná, takže klient se nemusí představit,“ řekla prezidentka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová. K prvnímu kontaktu oběti často zvolí nonstop linku krizové pomoci 257 317 110. Stejně jako v období premiérového vysílání i tentokrát organizace posílí telefonní linky, na kterých budou v neděli a v pondělí pomáhat odborníci specializovaní na tuto problematiku.

„Podle zahraničních výzkumů se odhad počtu obětí sexuálního zneužívání pohybuje u dívek v rozmezí od 10 do 40 procent, u chlapců od 5 do 20 procent. Velký rozptyl vzniká proto, že většina těchto trestných činů zůstává skryta – nikdy není oznámena policii. Záleží také na kritériích, co je v jednotlivých zemích za sexuální zneužívání konkrétně považováno,“ dodala Petra Vitoušová.

Cyklus Soukromé pasti rozebírá zlomové situace v životě, které mnozí z nás dobře znají. Každá z dílčích epizod představuje hrdiny v podání populárních českých a slovenských herců, kteří se snaží vymanit z bezvýchodné situace.

Tiskové odd. TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady