• TV Nova
  • Nadace Nova navštívila malé „olympioniky“

Nadace Nova navštívila malé „olympioniky“

Nadace Nova navštívila malé „olympioniky“

Praha 13. srpna 2008 - Osmdesátka malých sportovců ve věku 6 až 16 let přivítala v pondělí odpoledne dvojici zástupců TV Nova. Stalo se tak v dětském sportovním táboře v rekreačním středisku Želivka na Českomoravské vrchovině.


Za dětmi se vypravila další oblíbená dvojice ze Snídaně s Novou, tentokrát tanečnice a moderátorka Kristina Bastienová a její moderátorský partner Ondřej Vodný.

Celé odpoledne se, obdobně jako celý tábor, odehrávalo v duchu Olympijských her. Na pořadu dne, který moderátorské duo zahájilo vyhlášením výsledků disciplín předchozího dne a následným předáním diplomů vítězům, bylo poměření sil v týmovém sportu - přehazované. Nekontaktní sport byl vybrán záměrně - hlavním důvodem byla snaha zapojit všechny jedince a akcentovat tentokrát týmový přístup.

Dalším pak byla snaha předejít případnému zranění moderátorů, kteří již následující den naživo moderovali Snídani.

Vedoucí, kterým včera vydatně sekundovali dva „nováčci" TV Nova, si pro své svěřence - děti s kladným vztahem ke sportu - denně připravují zápasy ve fotbalu, basketbalu, florbalu, vybíjené, plavání, atletice a dalších disciplínách. V lesnatém údolí na břehu řeky Želivky, která se rozprostírá mezi třemi přehradami, jsou pro všechny zmíněné aktivity optimální podmínky.

Zpestřením je pro děti bezpochyby také skutečnost, že mnohé z nich přestávají být alespoň na okamžik Čechy, byť jen obrazně řečeno. Od příjezdu na sportovní tábor byly totiž všechny rozděleny do šesti skupin. V rámci tábora reprezentují nejenom Českou republiku, ale také Řecko, Japonsko, USA, Austrálii či Španělsko, a bojují tudíž nejenom každý za sebe, ale také za stát, který jim byl přidělen. O tom, že organizátory práce s dětmi baví, svědčí i fakt, že neopomněli takové maličkosti, jako je obstarání zástav ve formě vlajek (visí na jednotlivých chatkách) či reprezentačních dresů pro své svěřence.

Nadace Nova navštěvuje po celý rok v rámci svého charitativního programu dětské domovy, ústavy sociální péče a další instituce. V prázdninovém období vyjíždí i na vybrané letní tábory. Její vyslanci - herci známých „nováckých" seriálů a moderátoři - děti obdarovávají dárky nebo pro ně pořádají nejrůznější akce, soutěže atp.

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady