Nadace Nova rozdávala mikulášskou nadílku

Mikulášskou nadílku dostala dvacítka mentálně postižených klientů z pražských Denních stacionářů Rajmonova a Skloněná.

Obrovskou radost udělali mentálně postiženým klientům z občanského sdružení Ruka pro život vyslanci Nadace Nova, "rosničkáři“ Michal Jančařík, Karla Mráčková a Jana Adámková a moderátorka Snídaně s Novou Iveta Kořínková.

V kostýmech Mikuláše, anděla a čertů jim do Denního stacionáře Rajmonova v Praze 8, kam se také dostavili jejich kamarádi ze stacionáře Skloněná v Praze 9, osobně přivezli plné koše mikulášské nadílky.

Návštěva to byla do poslední chvíle utajená, takže překvapení handicapovaných bylo ohromné. Mikuláš ze svého seznamu vyvolával jednotlivce, které buď chválil, nebo tu a tam nabádal ke zlepšení chování či pracovních dovedností, křehký anděl měl pro každého pěkné pohlazení a čerti tropili nezbednosti.

Jen málokdo se jich ale zalekl, většina přítomných odvážně recitovala básničky a zpívala písničky. Odměnou za to dostali spoustu dárků – adventní kalendáře, čokoládové Mikuláše a jiné cukrovinky, trička a další drobnosti. Zkrátka nepřišli ani odborní asistenti.

„Moc nás těší, že jste si vybrali naši organizaci. Je to pro nás nejen velká čest, ale zároveň i cesta, jak normálním lidem představit naše zařízení. Pomohli jste nám v našem úsilí o zkvalitňování života spoluobčanů s mentálním či kombinovaným postižením,“ poděkovala za návštěvu ředitelka sociálních služeb a jednatelka sdružení Lenka Janištinová.

„V převlečení za Mikuláše letos naděluju potřebným už poněkolikáté, a každý rok je to stejně úžasné,“ prohlásil o své roli Michal Jančařík. „Ta jejich spontánní radost a bezprostřednost mě vždycky nabije pozitivní energií na několik měsíců dopředu.“

Nadace Nova v rámci svého charitativního programu navštěvuje po celý rok dětské domovy, ústavy sociální péče a v prázdninovém období i vybrané letní tábory po celé České republice. Její vyslanci – herci a moderátoři pořadů TV Nova – rozvážejí dárky, účastní se soutěží a her, podepisují fotky a debatují se všemi navštívenými.

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady