VIDEO: Nadace Nova zavítala do země Apačů

Praha 8. července 2008 – Obrovské nadšení zavládlo včera (7. 7. 08) mezi postiženými dětmi a dospělými na táboře v Lutové u Chlumu u Třeboně. Jejich „Indiánské léto“ jim přijeli zpestřit moderátoři Snídaně s Novou Pavel Svoboda a Marta Ondráčková coby vyslanci charitativní organizace Nadace Nova.

Galerie


V pravé poledne je přivítali v zemi Apačů „indiáni" vozíčkáři, nevidomí i mentálně postižení, kteří bledé tváře ihned pomalovali indiánskými barvami a symboly. Představili jim své kmeny, ukázali totem i velký stan týpí, v němž pořádají některé táborové hry, a zahráli pantomimickou scénku, v níž holič „skalpuje" Vinnetoua. Za jejich výkon je moderátoři odměnili pěknými dárky. A protože všem při tom pořádně vyhládlo, kuchařky, kterým handicapovaní indiáni po dobu desetidenního tábora neřeknou jinak než Tančící mezi hrnci, připravily pro indiány i hostující bledé tváře chutnou krmi, samozřejmě indiánsky pojmenovanou.

Letní tábor pro postižené děti i dospělé pořádá již pátým rokem Občanské sdružení Okna z Jindřichova Hradce. 

Nadace Nova v rámci svého charitativního programu navštěvuje po celý rok dětské domovy, ústavy sociální péče a v prázdninovém období i vybrané letní tábory. Její vyslanci herci známých „nováckých" seriálů a moderátoři jejich klienty obdarovávají dárky nebo pro ně pořádají nejrůznější soutěže.
Sdílet

Nejnovější videa

Články