Tisková zpráva: Noc filmových nadějí + videoreportáž

TV Nova je autorem ojedinělého projektu, v němž se budeme moci seznámit s tvorbou nejmladší filmové generace. Od půlnoci 2. března 2007 až do ranních hodin uvidíme na obrazovkách této stanice snímky studentů pražské Filmové a televizní fakulty AMU, Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku, Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pražské Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské ulici.


Poprvé ve své historii nabídla nejsledovanější komerční televizní stanice v Česku svůj vysílací prostor tvorbě posluchačů filmových škol. Během jediné noci, od půlnoci 2. března až do šesté hodiny ráno, uvidí diváci třicet snímků, díky nimž poznáme, jak se mladí tvůrci vyjadřují, o čem přemýšlejí, jak se baví, co je trápí, jak vidí naši současnost i budoucnost, jestli jim je bližší humorný pohled na svět kolem nás či zda se raději tváří vážně. V celonočním maratónu nechybí grotesky, animované filmy, komedie, pohádky, dramata, dokumenty, sci-fi a videoklipy, které výběrové komise vybrala z desítek zaslaných děl.

„Netajíme se tím, že naší strategií je podpora české kinematografie. Kromě toho, že se podílíme na vzniku mnoha českých filmů, chceme pomoci i mladým tvůrcům. Noc filmových nadějí je takovou první vlaštovkou," říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. „Výběr filmů, které jsme od jednotlivých škol dostali k dispozici je opravdu nejen neobyčejně pestrý, ale i velmi zajímavý. Prozrazuje, že na filmových školách studuje řada velmi talentovaných lidí a já věřím, že z některých se stanou naši budoucí spolupracovníci, kteří přinesou neotřelé pohledy do televizní tvorby. Pro zájemce chystáme odborné stáže, ze strany škol je zájem o přednášky našich tvůrců," dodává Dvořák.

Noc filmových nadějí se však neodehrává pouze na obrazovkách TV Nova a nekončí odvysíláním snímků. Už od 3. března najdeme celou kolekci filmů na internetových stránkách Novy a bude možné z nich vybírat ty, které si posléze odnesou ceny. Hlasovat bude možné až do 24. března 2007.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady