TV Nova uvedla publicistický speciál Pravda o Kajínkovi

TV Nova uvedla publicistický speciál Pravda o Kajínkovi
Zdroj: TV Nova

Nová fakta a dosud nepublikované záběry pořízené ve věznici, kde si Jiří Kajínek odpykává svůj trest, odhalil snímek Pravda o Kajínkovi, který televize Nova uvedla 11. srpna. Jeho autor Josef Klíma se v něm vrací ke kontroverzní kauze nejslavnějšího českého vězně Jiřího Kajínka, odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu a pokusu o vraždu, kterého proslavil útěk z vězeňské pevnosti Mírov. Dokument také detailně zkoumá fenomén, který se z vězně Kajínka postupně stal, a jeho nevídanou popularitu.

„Za těch deset let jsme postupně objevili řadu nesrovnalostí v celém soudním případu. Hlavní důvod, proč nepřestáváme tlačit na obnovu procesu, tkví v tom, že chceme, aby se došetřila účast tehdejších policistů v celém případu,“ říká autor dokumentu, novinář Josef Klíma.


Dokument Pravda o Kajínkovi obsahuje nově zjištěná fakta a dosud nikdy nepublikované záběry a jeho ambicí je přinést odpovědi na otázky, proč se Kajínek stal nejslavnějším českým vězněm, jak se stalo, že jeho příběh fascinuje i ty, kteří většinou zločince odsuzují, čím je jiný než ostatní a proč vyvolává jeho případ i po letech tolik emocí?


Dokument zařazuje TV Nova do svého vysílání v souvislosti s premiérou filmového příběhu, který byl případem Jiřího Kajínka inspirován. „Na začátku mi bylo navrhnuto, zda nechci psát scénář k tomuto filmu. Odmítl jsem to hlavně proto, že jako scénárista fiktivního filmu bych se musel nějakým způsobem vyrovnat s otázkou, zda je Kajínek vinen, či nikoli. A to zase jako novinář nemohu, protože to nevím. Ale chci, aby se to došetřilo, protože činy, za něž byl odsouzen, rozhodně neproběhly tak, jak byly vyšetřeny a souzeny,“ dodává Josef Klíma.


„Zařazením tohoto dokumentu chceme divákům nabídnout zjištění reportéra, který se kauze Kajínek dlouhodobě věnuje. Věříme, že přinese odpovědi na otázky, které se i v souvislosti s filmovým příběhem objevují,“ říká programový a výkonný ředitel TV Nova David Stogel.
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady