World Team Cup na Galaxii sport

World Team Cup na Galaxii sport

Od letošního roku mohou příznivci tenisu na Galaxii sport sledovat výjimečný tenisový turnaj, kterého se účastní několikačlenné národní týmy z celého světa. Galaxie sport získala exkluzivní vysílací práva na World Team Cup na další tři roky a bude vám zprostředkovávat živé přenosy z tohoto prestižního tenisového podniku začleněného do kalendáře turnajů ATP.


Praha 19. května 2008 - Významný tenisový turnaj World Team Cup, kterého se účastní osm nejlepších týmů světa, se každoročně koná v německém Düsseldorfu a přitahuje velký zájem hráčů, fanoušků i médií. Tento rok se turnaj uskuteční v termínu 18. - 24. května 2008.

World Team Cup se poprvé konal v roce 1978 a od té doby se z něj stal významný turnaj s celkovou dotací 1,5 mil Eur a počtem téměř 80 000 diváků, kteří každý rok přijedou, aby sledovali klání špičkových tenistů. Turnaje se pravidelně účastní hráči užší světové špičky, takže v Düsseldorfu během třicetileté historie hrála taková jména jako John McEnroe, Sampras, Edberg, Leconte, Costa, Philippoussis a další. V osmdesátých letech dosáhl dvou vítězství tehdy ještě společný, československý tým. Podařilo se to v roce 1981 ve složení Lendl, Korda, Šmíd, Složil a v roce 1987 ve složení Šmíd, Šrejber, Mečíř, Pála. V éře samostatného Česka a Slovenska se podařilo v roce 2000 zvítězit slovenskému týmu, za který nastoupili Hrbatý, Kučera, Krošlák a Mečíř.
V letošním roce se turnaje účastní týmy USA, Španělska, Ruska, Argentiny, Německa, Česka, Itálie a Švédska. Za český tým je připravena trojice Berdych, Minář, Vízner. Horkým favoritem na vítězství je tým USA, za který nastoupí dva hráči první světové desítky, Roddick (6) a Blake (8).

Z turnaje hraného systémem dvou čtyřčlenných skupin vám přineseme všechny zápasy českého týmu ve skupině, plus semifinále a finále. V živých přenosech i ze záznamu můžou diváci Galaxie sport sledovat, jak si povede celý český tým v čele s Tomášem Berdychem, který se vrací po zranění, jež si způsobil při utkání Davisova poháru s Ruskem.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady