Novu Cinemu rozzáří hvězdy stříbrného plátna

Novu Cinemu rozzáří hvězdy stříbrného plátna

Letošní podzim bude na filmovém kanále Nova Cinema opět ve znamení hvězd a populárních seriálů. Poznejte Hranice nemožného s Nova Cinema.

Vše o Nova Cinema najdete ZDE.

Letec
(The Aviator)

Život Howarda Hughese patří k nejvíc fascinujícím příběhům, jaké Amerika předchozího století zrodila. Letecký průkopník, režisér i producent, ropný magnát a muž mnoha tváří vynikal nejen všestranným talentem, ale i výstřední povahou. Film se soustředí na nejzajímavější úsek jeho životní dráhy. Tedy období, kdy natáčel své filmy, testoval letadla vlastní výroby a proháněl hollywoodské krásky Katharine Hepburnovou, Avu Gardnerovou a Jean Harlowovou.

Magnolia
Divné věci se dějí pořád. Někdy za to může souhra náhod, jindy lidé, kteří se mýlí, páchají hříchy, konají zlé i dobré skutky. Anebo jsou za vším „nebesa“, hrozící apokalypsou a přitom dávající novou naději a snad i možnost začít znovu. O tom všem vypráví film prostřednictvím devíti příběhů, jež se navzájem prolínají v barvité mozaice, propojené televizní znalostní show. Hrdiny jsou umírající otec, televizní producent a jeho mladá žena, slavný syn, který učí muže, jak svést a zničit ženy, chlapec s neuvěřitelnou pamětí, ohleduplný ošetřovatel, po lásce toužící policista, muž, jenž byl v dětství považován za génia a těžko se smiřuje se svou upadající existencí, na smrt nemocný moderátor televizní soutěže a ztracená dcera. Všichni se díky řadě absurdních náhod dostávají do nečekaných situací, které mění jejich život.

Svět zítřka
(Sky Captain and the World of Tomorrow)

Životem kypící metropoli Gotham City nečekaně napadne ve 30. letech 20. století armáda obřích robotů. Kdo stojí za vražedným útokem? A proč v poslední době záhadně zmizelo několik světově proslulých vědců? Prvotřídní stíhací pilot Sky Captain, ambiciózní reportérka deníku Chronicle Polly Perkinsová a krásná mariňačka Franky Cooková spojí síly, aby zjistili, kdo má útoky na svědomí. Zdá se, že za vším stojí tajemný doktor Totenkopf a útok jeho monster je jen první bitvou války o nadvládu nad světem. Sky Captain a jeho společnice podniknou dobrodružnou výpravu řadou exotických míst až do Nepálu, kde má Totenkopf tajnou základnu. Dokáží šíleného vědce a jeho roboty zastavit?

Svatba mého nejlepšího přítele
(My Best Friend´s Wedding)

Pro kritičku jídel Jullianne Potterovou je nejlepším mužem sportovní novinář Michael O’Neal, s nímž kdysi krátce chodila a s nímž si slíbila, že pokud budou v osmadvaceti svobodní, vezmou se. Do narozenin chybí Jules jen pár týdnů, když jí Michael zavolá a oznámí jí, že se bude ženit. Jeho ženou se má stát Kim, dcera milionáře Waltera Wallace, a Michael prosí Jules, aby mu šla na svatbu. Až v této chvíli si Jules uvědomí, že Michaela stále miluje, takže souhlasí, nicméně je rozhodnuta sňatek za každou cenu překazit.

Lepší už to nebude
(As Good as It Gets)

Melvin Udall je úspěšný spisovatel kýčovitých románků. Žije na Manhattanu a s požitkem znepříjemňuje život všem okolo. Jeho tradiční oběti je soused, malíř Simon. Za prvé je homosexuál a za druhé má psa, kterého Melvin nesnáší. Uštěpačnými poznámkami umí znechutit kohokoliv, jen číšnice Carol Connellyová má jazyk dost ostrý, aby ho dokázala usadit. Když se Melvin dozví, že má těžce nemocného syna, rozhodne se jí pomoci stejně jako pomohl Simonovi, který se stal obětí loupežného přepadení, a během jeho pobytu v nemocnici se mu postaral o psa. Proč se ze starého mrzouta stává lidumil? Chybí mu kvalitní obsluha při každodenní snídani v restauraci? Nebo se do Carol zamiloval a chce na ni udělat dojem?

Co žere Gilberta Grapea
(What's Eating Gilbert Grape)

Gilbert Grape rozhodně není z těch, kdo nemají do čeho píchnout, i když se toho v Endoře zase tak moc neděje. Jen jednou městečko navštívila policie, když se Gilbertův retardovaný bratr pokusil vylézt na nedalekou vodárenskou věž. Dohlížet na bratra je Gilbertův hlavní úkol. A to může být pořádná otrava, zvlášť když ještě navíc pracuje v obchodě. Pak mu ale zkříží cestu někdo, kdo mu rozhodně nebude lhostejný. Becky s babičkou začnou mít potíže s autem, právě když projíždějí Endorou. Becky je krásná a Gilbert se do ní na první pohled zamiluje. Najít však čas na svůj osobní život se však v jeho případě zdá zhola nemožným.

Vyšší zájem
(City Hall)

Pravdivý příběh zástupce newyorského starosty Kena Lippera, který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole.

Johnny Mnemonic
Veškeré nebezpečí se skrývá v jeho hlavě. Píše se rok 2021 a celý svět je propojen digitálními sítěmi. Polovina civilizace trpí nemocí nervové soustavy a významná farmaceutická korporace odmítá lék poskytnout jen tak. Johnny Mnemonic má však v mozku implantován datový čip, díky němuž dokáže virtuálně přenést ohromné množství dat, a zachránit tak lidstvo před brutální nadvládnou globálních korporací. Má sice v patách agenty yakuzy, ale Johnny je nejlepší z nejlepších. Začíná boj o spravedlnost, v němž půjde o všechno.

Zlatíčka pro každého
(America´s Sweethearts)

Hollywoodské hvězdy Gwen Harrisonová a Eddie Thomas jsou dokonalými symboly Hollywoodu. Idylce je však už nějaký čas konec. Před osmnácti měsíci se žárlivý Eddie pokusil manželku zabít, když ji přistihl s milencem. Nyní se léčí z depresí, Gwenina hvězda září jen napůl a producent Dave Kingman má uvést do kin jejich poslední film. Jak ale dostat znesvářené hvězdy na společnou promotion, aby se hned první den nezabily. To je úkol pro zkušeného tiskového agenta Lee Phillipse, který má v záloze tajnou zbraň. Kiki Harrisonová pracuje jako asistentka své krásné sestry a uvědomuje si, že konečně musí začít žít vlastní život. Opětovné setkání se švagrem jí k tomu poskytne dost dobrý důvod. Situace je čím dál napjatější, dojde na rvačku i intriky, a navíc nikdo netuší, co skrývá ve svém tajemném studiu výstřední režisér Hal Weidmann.

Krvavá volba
(Rules of Engagement)

Americká ambasáda v Jemenu je obklíčena rozlíceným davem. Plukovník Childers, který odpovídá za bezpečnost, zajistí tři helikoptéry, kterými je evakuována vyslancova rodina. Následuje atak Jemenců, při němž jsou zabiti tři vojáci. To je jasný pokyn pro plukovníka, aby dal rozkaz k ozbrojené obraně, a 83 civilistů je zlikvidováno. Jeho rozhodnutí je ale diplomatickými kruhy odsouzeno, Childers se stane obětním beránkem a je postaven před soud. Vybere si ke své obhajobě válečného veterána z Vietnamu, přítele plukovníka Hodgese, kterému ve válce zachránil život. Je skálopevně přesvědčen, že právě on je ten pravý. Souboj o objektivní pravdu a spravedlnost začíná.

Sekretářka
(Secretary)

Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebepoškozování. Najde si práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení – Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí „láska“, nebo chladný rozum?

Poslední pevnost
(The Last Castle)

Do vězení přivezou nového trestance, bývalého tříhvězdičkového generála Eugena Irwina, který je uznávanou osobností. Má si tu odkroutit deset let za vědomé neusposlechnutí rozkazu při bojové misi. Postupně ale při svém pobytu zjišťuje, že velitel věznice plukovník Winter vládne železnou rukou a nevadí mu ani tvrdší zacházení s odsouzenými. Irwin se snaží spoluvězňům pomoci ve znovunalezení hrdosti a lidské důstojnosti. Vyžaduje to hodně sil i odvahy a cena za to není zanedbatelná.

Rychlejší než smrt
(The Quick and the Dead)

Městečko Rependetion ovládá v roce 1878 bezcitný pistolník Herod. Každý rok vyhlašuje střeleckou soutěž, při níž se dobře pobaví a současně se zbaví nepohodlných mužů ze svého okolí. Tentokrát se přihlásí jeho údajný syn Kid, drsný Švéd Gutzon, uprchlý trestanec Jizva, hazardní hráč Eso Hanlon, majitel bordelu Dred, Indián Kropenatý Kůň a tajuplný pistolník Cantrell. A jako poslední pistolnice Ellen, které nejde o vítězství a peníze. Jejím cílem je pomsta. Před lety byl totiž zavražděn její otec a na svědomí ho má právě Herod. Než však bude moci stanout proti němu samotnému, musí v soubojích na život a na smrt porazit řadu střelců.

Bugsy
Gangster Benjamin Siegel, přezdívaný Bugsy, je poslán na západní pobřeží, aby převzal tamní organizaci obchodních zájmů mafie. Jeho přítel z dětství, herec George Raft, ho seznámí s hollywoodskou smetánkou. Světácky založený gangster si pořídí honosný dům v Beverly Hills a přepychový automobil. Přesvědčit místní podsvětí, aby pracovalo pro něj, je snadnější, než očekával. Seznámí se s herečkou Virgínií Hillovou a bezhlavě se do ní zamiluje. Jeho poblouznění však zneklidní bossy. Přesto souhlasí s financováním Sieglova životního snu, jímž je vybudování střediska hazardních her v Las Vegas. Bugsy je zcela pohlcen svou vidinou a náklady na realizaci nezadržitelně stoupají. Když je tlačen do kouta, plně se projeví jeho násilnická povaha a začíná být pro mafii nepohodlný.

Šunka, šunka
(Jamón, jamón)

Pohledná Sylvia pracuje jako šička spodního prádla v továrně rodičů svého přítele Jose Luise. Má dva mladší sourozence, její otec utekl od rodiny a matka ve snaze uživit sebe i děti pracovala jako striptérka a příležitostná šlapka a nyní provozuje noční bar. Kvůli tomu má Jose Luis problémy s prosazením své dívky u rodičů, především jeho matka nechce kvůli špatné minulosti Sylviiny matky o nevěstě svého syna ani slyšet. Aby pár rozeštvala, najme urostlého prodavače šunky Raula Gonzaleze, který pro její továrnu nafotografoval reklamní kolekci prádla, aby dívku svedl. Mladý Raul je však až příliš krásný, španělské slunce moc horké a vášně a touhy žen nezkrotitelné.

Tankový prapor
Hrdinou neradostného, i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický (s autobiografickými rysy Josefa Škvoreckého), potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a „buzerací!“ ze strany důstojnického sboru. Příběh vypráví Danyho milostnou avantýru s manželkou jednoho z důstojníků, Janinkou Pinkasovou, jeho vzpomínky na nepřístupnou pražskou dívku Lizetku, a především to, jak s přehledem vzdoruje důstojnické blbosti, útočící ze všech stran.

Postřižiny
Maryška hledá v přítmí ložnice malý dárek, kterým je tentokrát patentní navlékač jehel. Její manžel Francin je správcem pivovaru a druhý den seznamuje správní radu se situací a plány do budoucna. Radové však věnují pozornost spíš dění na zahradě, kde Maryška pomáhá řezníkům se zabíjačkou. Všichni jsou okouzleni, zejména doktor Gruntorád. Vzápětí se objeví Francinův svérázný bratr Pepin, kter najde v Maryšce spřízněnou duši. Francin vykáže dvojici ze zahrady, zvolí však nešťastnou formulaci, aby si šli hlučet třeba na komín. A tak ho vezmou za slovo. Pepinovy vylomeniny pokračují a v jejich důsledkem je vymknutý kotník paní správcové. Doktor Gruntorád jí nařídí klid na lůžku a Francin je spokojený, raduje se však předčasně. Nevinná doktorova poznámka o nové módě zkracování vede k další sérii nápadů, pro které nemá Francin pochopení. Nejprve Maryška s Pepinem zkrátí nohy stolu, a poté se rozjede do města, aby si nechala zkrátit vlasy,. Holič Bróďa odmítá takový zločin spáchat, Maryška však trvá na svém.

Černí baroni
Major Haluška, poručík Troník, kapitán Hronec, nadporučík Mazurek, poručík Hamáček. Jsou absurdní, a přece tak skuteční. A stejně jako oni jsou nezapomenutelní i svobodník Halík, uvědomělý Dušan Jasánek, kulak Vata, zloděj Ciml, vojín s modrou krví Šternberk, malíř Vločka či buržoazní živel JUDr. Macháček. K 66. pomocnému technickému praporu v Zelené Hoře nastupují nováčci. Mezi nimi i asistent režie Roman Kefalín, který se stává pozorovatelem absurdního dění, organizátorem veřejné estrády, chovatelem erárních prasat, zběhem a nakonec nepřímo i příčinou katastrofy v podobě generálských prověrek.

Jáchyme, hoď ho do stroje
Svérázný smolař z Chvojkovic František Koudelka způsobí zmatek všude, kde se objeví. Vydává se z rodné vísky do Prahy, kde nastupuje v moderním autoservisu. Vedoucí Karfík s podnikovým psychologem Kláskem ho varuje před braním úplatků s tím, že každého čtvrt roku skončí kvůli nim další zaměstnanec na psychiatrické klinice docenta Chocholouška. V automatu, kam se František chodí najíst, prodává topinky sympatická Blanka. Zamiluje se do ní, chtěl by ji požádat o schůzku, proti sobě však má nejen svou nesmělost, ale také ráznou tetičku a nerudného výčepního Karla. Naštěstí je vybaven kondiciogramem, který mu radí jako spolehlivý jízdní řád životem. S jeho pomocí dokáže překonat všechny nástrahy i nesmělost.

Konec starých časů
Počátkem 20. Století žije ve šlechtickém sídle velkostatkář se svými dětmi a uvádí služebnictvo i ostatní zaměstnance do rozpaků svými „plebejskými“ zvyky. Usiluje o zakoupení zámku a získání společenského respektu, proto zorganizuje honosný hon, kterým si chce naklonit místní smetánku. Na slavnostní hostinu přijde i podivné individuum, vystupující jako kníže Alexej, který nás nenechá ani chvilku na pochybách, že je nejspíš z rodu Barona Prášila, Dona Quijota či Dona Juana. Na zámku Kratochvíle nastávají krásné časy.

Dým bramborové natě
Stárnoucí pražský specialista doktor Meluzín přijme po rozchodu se ženou, která zůstala v zahraničí, místo obvodního lékaře ve venkovském zdravotním středisku, kde chce opět najít duševní klid a rovnováhu. Hledá ji v atmosféře dětství, v kraji, který je v jeho vzpomínkách spjat s vůní říjnových ohníčků a pečených brambor. Zprvu naráží na nedůvěru, nepochopení i pomluvy místních obyvatel. Jeho odborné znalosti, chápání lidských hodnot i slabostí a moudrý klid však jeho okolí přesvědčí, že je nejen dobrý lékař, ale i člověk. Lidé k němu najdou cestu a on sám získá novou náplň života.

Zuřící býk
(Raging Bull)

Portrét boxera Jakea LaMotty, šampióna střední váhy, který byl pověstný svou výdrží a odolností v ringu. Snímek sleduje jeho osudy během dvou dekád, po začátku boxerské kariéry ve 40. letech. LaMotta se proslavil agresivním stylem boje a nezlomnou vůlí, díky níž nejednou odolával z posledních sil ranám soupeřů. Prchlivost a výbušný temperament, jimiž si vysloužil přezdívku Zuřící býk, ho dovedly nejen k vítězstvím v ringu, ale i k životním prohrám. Spalovala ho žárlivost, kvůli níž ztratil milovanou ženu Vickie i jediného přítele a spojence, svého bratra Joeyho. Po ukončení kariéry vedl bar, ale kvůli známosti s neplnoletou dívkou se dostal do vězení a po propuštění skončil jako bavič v nočním podniku.

Lovec draků
(The Kite Runner)

Film na motivy slavného bestselleru Khaleda Hosseiniho o dvou afghánských chlapcích, Amirovi a Hassanovi. Amir je syn bohatého obchodníka, Hassan syn jejich sluhy. Spojuje je pevné pouto přátelství, přestože Amir občas využívá svého postavení a chová se k Hassanovi nadřazeně. Jejich největší radostí je každoroční závod v lovení draků, který má v Afghánistánu velkou tradici. Jednoho dne ale Amir Hassana ošklivě zradí. Celý život pak cítí vinu a snaží se ji odčinit. Šanci ale dostane až po dvaceti letech, kdy už dávno žije v US. Přesto se vydává zpátky do Kábulu, ovládaného Talibanem, napravit své dávné hříchy.

Osudný den
(Day on Fire)

Judy je zpěvačka, nahrávající ve studiu Britské folkové album s jazzovým klávesistou Johnem Medeski. Shira je úspěšná modelka. Najia je novinářka z Palestiny, která v USA pomáhá uzdravovat oběti válečného násilí. A Walter je tichý muž, který tráví svůj čas pozorováním druhých v parku. Když palestinský sebevražedný atentátník odpálí bombu na rušném Manhattanu, všech pět osobností je přinuceno vyrovnat se fyzicky i emocionálně s následky výbuchu.

Posedlost
(Possession)

Knihy, dopisy, artefakty, časopisy. To vše je nástrojem zvláštní skupiny detektivů– literárních stipendistů. Dva takoví, Maud Baileyová a Roland Michell, stopují tajemství, které historicky zcela změní porozumění páru dvou slavných viktoriánských básníků a také možná vzbudí vzájemnou náklonnost mezi Maud a Rolandem.

Carmen: Divoká vášeň
(Carmen)

Svůdná Carmen lehkomyslně flirtuje s důstojníkem Josém. Protože je sice andělsky krásná, ale také ďábelsky prohnaná, Josého si zcela podmaní, a pak ho vydá mukám žárlivosti, kterým vznětlivý muž nedokáže dlouho vzdorovat. Pro ženu pochybné pověsti, kvůli které opustil počestný život, zradil dobré a poctivé jméno a zahodil slibnou budoucnost v armádě, je ochoten i vraždit.

Nejlepší přátelé
(Best Friends)

Üspěšní hollywoodští scenáristé Richard Babson a Paula McCullenová žijí spolu, píší spolu a spokojeně si užívají života. Ovšem jen do chvíle, než Richard usoudí, že by se chtěl oženit. V té chvíli totiž zjistí, že jejich manželství se od onoho „skvělého přátelství“ dost liší, a navíc poněkud přestává fungovat. Objeví se první hádky, které získávají na razanci, a tak není divu, že také vyhlídky na další spolupráci jsou stále chatrnější. Něco se zkrátka musí stát.

Rodinné sídlo
(Howards End)

Počátkem 20. století se Ruth, manželka bohatého Henryho Wilcoxe, spřátelí se srdečnou intelektuálkou Margaret a krátce před smrtí jí poněkud překvapivě odkáže venkovské rodinné sídlo. Henry se po poradě s rodinou rozhodne dodatek k závěti zničit, později se však do Margaret zamiluje a požádá ji o ruku. Prostřednictvím manžela se Margaret snaží podporovat sestru Helen a chudého úředníka Leonarda, který sice žije se starší ženou Jackey, ale tajně miluje Helenu. Vzájemně se proplétající vztahy, plné lásky, nenávisti a závisti, však vinou dobových konvencí nezadržitelně spějí k osudové tragédii.

Seriály na Nova Cinema


Hranice nemožného II
(Fringe)

Druhá řada kultovního mysteriózního seriálu od tvůrců sérií Ztraceni a Star Trek opět představí neortodoxní vyšetřovací tým s geniálním profesorem ve svém středu, který zkoumá existenci paralelního světa k našemu reálnému a snaží se zabránit jeho zneužití. Jakmile však najdou odpověď na některou z otázek, objeví se hned několik dalších.

Láska s.r.o.
(Love, Inc.)

Tým schopných dohazovačů ze seznamovací kanceláře pomáhá den co den svým zákazníkům najít protějšek pro skvělý vztah. Ale mít seznamku ještě neznamená, že se snadno s někým seznámíte – u nich samotných probíhá navazování známostí vlastně hodně náhodně... Populární americký sitcom poprvé u nás.

Dva a půl chlapa VI
(Two and Half Men)

Příběh se točí kolem dvou bratrů, jejich syna/synovce a spousty žen, které je obklopují. Charlie Harper (Charlie Sheen) je zámožný starý mládenec s domem na pláži, mercedesem v garáži a lehkostí při nakládání s ženami. Jeho bezstarostný styl života se však radikálně změní po příchodu bratra Alana (Jon Cryer) s jeho synem Jakem (Angus T. Jones). Aby se věci ještě trochu zkomplikovaly, na scéně se pravidelně objevuje Charlieho a Alanova narcistní a emočně nevyrovnaná matka Evelyn (Holland Taylor), Alanova neurotická bývalá manželka Judith (Marin Hinkle) a Charlieho despotická hospodyně Berta (Conchata Ferrel). Ač jsou vztahy obou bratrů, odlišných jako den a noc, mnohdy napjaté, jedno mají společné: oba milují Jakea a chtějí pro něj jen to nejlepší. Také proto se rozhodnou, že jako rodina budou fungovat. Nikdo není dokonalý – ale oni dva se vynasnaží, aby byli co možná nejlepší...

Zákon a pořádek: Zločinné úmysly VII, VIII
(Law & Order: Criminal Intent)

Případy newyorského policejního oddělení, zabývajícího se šetřením těch nejzávažnějších a nejsložitějších případů, jež se mohou v New Yorku stát. V sedmé řadě se detektiv Robert Goren (Vincent D'Onofrio) potýká s otázkami identity, jeho parťačka Alex Eames (Kathryn Erbe) je nucena obnovit případ vraždy svého manžela. Detektive Mike Logan (Chris Noth) se sžívá s novou kolegyní, vyšetřovatelkou Nolou Falacci (Alicia Witt), kterou v 11. epizodě 7. řady vystřídá Megan Wheeler (Julianne Nicholson). Mike a Megan (Nola) společně s Robertem Gorenem a Alex Eamesovou představují dva brilantní týmy kriminalistů, kteří se týden co týden starají o notnou dávku napětí a strhujících dopadení. A to vše pod dohledem jejich šéfa, kapitána Rosse (Eric Bogosian), který byl ustaven vedoucím elitní skupiny vyšetřovatelů za svou dlouholetou práci v boji proti praní špinavých peněz.

ÚTĚK Z VĚZENÍ II, III
(Prison Break)

Hrdinové 1. řady jsou na svobodě. Zatímco ve věznici Fox River byl jejich úhlavním nepřítelem kapitán Brad Belick (Wade Williams), ve 2. sérii dostanou nového soupeře – tajného agenta Alexandera Mahoneho (William Fichtner). Je velmi chytrý a šlape hlavnímu hrdinovi Michaelu Scofieldovi (Wentworth Miller) na paty už od počátku druhé sezóny. Během ní jsme však také svědky toho, jak se prohloubí vztah Michaela a doktorky Sáry Tancrediové (Sarah Wayne Calllies). Znovu se také setkáme s prohnaným agentem Paulem Kellermanem (Paul Adelstein), který k překvapení všech přejde na stranu uprchlíků a pomůže Michaelovi a jeho bratru Lincolnovi (Dominic Purcell) očistit jejich jména. Bohužel část našich „starých známých“ se znovu ocitá za mřížemi, tentokrát v Panamě.
Třetí řada seriálu se odehrává v panamské věznici Sona, kam se Michael dostal spolu s Bellickem, Mahonem a T-Bagem (Robert Knepper). Michael se ve vězení potřebuje zkontaktovat s Whistlerem (Chris Vance), který má souřadnice k místu, jež Michael potřebuje získat. Dostat ho však ven živého a zdravého nebude jen tak. Zařízení totiž po útěku strážných během vězeňských nepokojů neomezeně vládne vězeň Lechero (Robert Wisdom).

Tudorovci I
(The Tudors)

Rozvedená, popravená, zemřela, rozvedená, popravená, přežila. Takový je osud šesti žen Jindřicha VIII., neblaze proslulého anglického krále, který vládl své zemi čtyřicet let. Král Jindřich VIII. Tudor, druhý panovník v rodové linii, vládce Británie první poloviny 16. století, bývá zobrazován jako tlustý, sobecký muž s bezohlednými choutkami. Ale v první sérii Tudorovců jej diváci uvidí jako mladého, sexy, zajímavého, romantického a mnohem komplikovanějšího mladíka, než jak bývá obvykle zobrazován. Na trůn totiž usedl v devatenácti letech. Výpravný irsko-kanadsko-americký seriál seznamuje s prvními deseti lety jeho vlády.

Ženatý se závazky
(Married with Children)

Americký sitcom o potrhlé rodině Bundových. Sleduje příhody muže jménem Al Bunda (Ed O´Neill), kdysi na střední škole slavného hráče amerického fotbalu (udělal čtyři touchdowny během jednoho zápasu), v současnosti chudého prodavače bot. Jeho žena Peggy (Katey Sagal) nosí šaty i účes ze šedesátých let, má zvláštní chůzi, zato postrádá vzdělání. Jejich dcera Kelly (Christina Applegate) je atraktivní, promiskuitní a hloupá blondýnka. Jejich syn Bud (David Faustino) je chytrý, ale neoblíbený, zato zkouší „sbalit“ všechny dívky kolem. Bundovi mají snobské sousedy, Steva a Marcy Rhodesovi (Amanda Bearse, David Garrison) a později Marcy a jejího druhého manžela Jeffersona D'Arcyho (Ted McGinley). Většina epizod se soustřeďuje na Ala, jeho neschopnost a neštěstí.

Kobra 11 XII, XIII, XIV
(Alarm für Cobra)

Nejoblíbenější německý akční seriál. Fanoušci se opět mohou těšit na napětím nabité příběhy s prvotřídními akčními scénami, a to na té nejvyšší úrovni, a od 13. řady také na nového kriminálního komisaře. Policisté frankfurtské dálniční policie Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a Chris Ritter (Gedeon Burkhard) ve 12. řadě seriálu znovu přišlápnou plynový pedál až k podlaze a sáhnou si až na samu hranici svých sil a možností. Jejich revírem je dálnice. Jejich tempo je vražedné. Ve 13. řadě, po vraždě Chrise Rittera, dostane ostřílený Semir Gerkhan nového parťáka, mladého nezkušeného policistu Bena Jägera (Tom Beck), který zpočátku deklaruje, že svou službu u dálniční policie bere pouze jako přestupní stanici ve své kariéře bývalého člena elitního komanda. Postupně se z něj ale stane rázný kriminální komisař.


 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady