• TV Nova
  • Finalisté X Factoru vyrazí na koncert legendárního Bobby McFerrina

Finalisté X Factoru vyrazí na koncert legendárního Bobby McFerrina

Finalisté X Factoru vyrazí na koncert legendárního Bobby McFerrina

Týden plný zkoušek a příprav na nedělní Americkou noc, která rozhodne o postupu do semifinále, si poslední čtyři finalisté zpestří návštěvou koncertu legendárního amerického hudebníka Bobby McFerrina.


Praha 13. května 2008 - Ve čtvrtek a v pátek přivítá Praha jednoho z nejuznávanějších světových hudebníků Bobbyho McFerrina. Na jeho přidaném pátečním koncertu nebudou chybět ani finalisté soutěže X Factor. Zvláštní chvíle to bude především pro Ondřeje Rumla, který v soutěži exceloval se slavným McFerrinovým hitem Don´t worry, be happy. Ondřej totiž zhlédne koncerty oba a ten první navíc z první řady. Legendární muzikant je velkým Ondřejovým vzorem a byl dokonce tématem jeho absolventské práce.

Bobby McFerrin se narodil v roce 1950 v New Yorku. Jeho otec tam byl prvním afroamerickým sólistou Metropolitní opery. McFerrin je považován za mistra improvizace a žijící legendu světové hudby. Vedle jazzu se prosadil například i jako uznávaný dirigent klasické hudby. Do povědomí široké veřejnosti se dostal hitem Don´t worry, be happy. Mimo jiná ocenění je i desetinásobným držitelem Grammy Award.

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady