Tělesně postižený chlapec dostal díky charitativnímu pořadu TV Nova speciální automobil

Tělesně postižený chlapec dostal díky charitativnímu pořadu TV Nova speciální automobil
Zdroj: TV Nova

Speciálně upravený automobil VW Caddy, pořízený z výtěžku charitativního pořadu Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují, který v prosinci minulého roku vysílala TV Nova, včera převzala pro svého těžce nemocného syna Filipa Jana Čejková z Dlouhé Vsi u Přibyslavi. Během přímého přenosu benefičního večera, společného projektu Nadace Nova a Konta Bariéry, se tehdy podařilo pro Konto Bariéry vybrat přes 16 milionů korun. V rámci projektu se o Filipa Čejku jeden den staral moderátor Leoš Mareš, a vyzkoušel si tak roli asistenta tělesně postiženého člověka.

Filip Čejka, postižený svalovou dystrofií typu Duchenne, byl protagonistou jedné ze tří reportáží ze života handicapovaných, odvysílaných během benefičního večera, kteří aktuálně potřebovali finanční prostředky na osobního asistenta. Jeho příběh vyvolal velký ohlas u diváků charitativního pořadu a vzbudil i zájem dalších sponzorů, a tak mu byl z výnosu benefičního pořadu TV Nova a za přispění dalších subjektů zakoupen speciálně upravený automobil VW Caddy bez něhož se neobejde.


„Půjčené auto, kterým jsme doteď jezdili, musíme vrátit. A pro Filipa je nesmírně důležité, aby mohl chodit do školy, kde má kamarády, které má rád, abychom s ním mohli jet na výlet a prostě jen neseděli doma. Proto mám obrovskou radost, že teď budeme mít o jednu starost méně,“ děkuje všem, kteří k pořízení vozu přispěli, Jana Čejková.


Charitativní pořad Spolu proti bariérám – Dárek pro ty, kteří nás potřebují, společný projekt Nadace Nova a Konta Bariéry, vysílala TV Nova 16. prosince 2009. Šestnáct veřejně známých osobností, mj. Václav Havel, Jiřina Bohdalová, Petr Dvořák, Hana Maciuchová, Jiří Bartoška, Dagmar Pecková nebo Bolek Polívka, přijímalo v přímém přenosu finanční částky od diváků na pomoc lidem, kterým jedna vteřina změnila život.

Prostřednictvím telefonicky poukázaných částek, dárcovských DMS a šeků od firemních sponzorů, předaných Kontu Bariéry přímo ve studiu, se podařilo vybrat celkem 16 490 220 korun.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady