• TV Nova
  • SOUBOJ TITÁNŮ - moderní pojetí Perseovy poutě

SOUBOJ TITÁNŮ - moderní pojetí Perseovy poutě

SOUBOJ TITÁNŮ - moderní pojetí Perseovy poutě
Zdroj: TV Nova

Moderní zpracování klasického filmu "Souboj Titánů" můžete zhlédnout od 15. 4. 2010 v našich kinech. Snímek bude uveden ve 3D. Hlavním mediálním partnerem Souboje Titánů je TV NOVA, která si pro vás připravila od 12.4.2010 soutěž o ceny k filmu!

V mytologii „Souboje Titánů” člověka stvořili bohové a na oplátku modlitby lidí obdařily božstvo nesmrtelností a silou. Paradoxně právě díky lidskému uctívání bohů mohli bohové lidem vládnout. „Trochu to připomíná metodu cukru a biče,“ poznamenává režisér Leterrier, „jenže tady je až příliš biče a málo cukru. Lidem se to přestává líbit, což vytváří napětí. Lidé a bohové se sice navzájem potřebují, ale mají spolu permanentní rozbroje,“ vysvětluje režisér.
 

Hlavním hrdinou příběhu je Perseus, který právě přišel o jedinou rodinu, kterou kdy poznal. Perseus je vnitřně rozpolcený mezi dvěma světy – světem lidí, ve kterém vyrůstal, a světem bohů, do kterého podle přesvědčení mnohých patří. „Sam Worthington ve filmu ztělesnil poloboha, který nechce přijmout skutečnost, že se narodil jako syn Diův.“ „Herec představující Persea v sobě musel spojovat poměrně neobvyklou kombinaci širokého srdce a silného vnějšku,“ vysvětluje režisér Leterrier. „Sam je jeden z nejúžasnějších herců, které znám, ale nejdůležitější bylo, co chtěl svou postavou říct. Nabídl nám Persea robustního a odhodlaného a zároveň pochybujícího, což bylo přesně to, co
jsem pro naši postavu chtěl i já sám,“ dodává režisér.
 

„Když se s ním setkáte poprvé, je Perseus prostým rybářem vedoucím úplně obyčejný život,“ říká jeho herecký představitel Sam Worthington. „Jenže okolnosti ho dovedou na cestu pomsty za smrt jeho rodiny rukou bohů. Kromě tohoto epického rozměru mě na filmu zaujala i myšlenka rodiny - otců usilujících o opětovné setkání se ztracenými syny a synů snažících se zjistit, proč je jejich otcové nemilují nebo proč je zavrhli,“ vysvětluje herec.


„Perseus je vlastně vedlejším důsledkem války mezi lidmi a bohy,” konstatuje producent Iwanyk. „Doklopýtá na Argos, kolébku starořecké civilizace trpící pod rukama bohů, kteří Persea připravili o jeho rodinu. A právě tam zjistí, kým opravdu je.“


Perseovo odmítnutí jeho božské identity bylo velmi důležité i pro Sama Worthingtona, který říká: „Nechtěl jsem, aby Perseus musel být bohem, aby uspěl. To, že svou božskou část odmítá a že chce všechno dělat jako člověk, je podle mne správné. Nemá totiž rád tyrany a bohy za ně považuje. Říká si, že už je toho dost a že se jim prostě někdo musí postavit – a nevidí žádný důvod, proč by to nemohl být zrovna on. Na začátku je velice netrpělivý, teprve postupem času dospěje a pochopí, že musí svůj původ akceptovat, pokud chce přežít,“ vysvětluje svůj vztah k vlastní postavě herec.

 

Film bude uveden přednostně ve 3D, díky čemuž budou bohové ještě impozantnější, příšery ještě hrůzostrašnější a divák tak bude moci ještě hlouběji proniknout do mytického světa Perseovy poutě (ve vybraných kinech bude film uveden i ve 2D).

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady